Nomaina „Meriva” mazāko dīzeļdzinēju

Opel-Meriva_2014_03

„AutoMedia.lv” jau ziņoja, ka pašā gada sākumā vācu autotoražotājs „Opel” Briselē atklāja aktuālās paaudzes minivena „Meriva”, kas tirgū dibitēja 2010.gadā, atjauninātu versiju. Jau tad arī „Meriva” saņema „Opel” jaunās dīzeļdzinēju paaudzes 1,6 litru tilpuma 136 Zs motoru. Nu ražotājs ziņo, ka dīzeļu klāsts papildināts ar īapši ekonomisku 95 Zs vesriju.

Jaunajam 1,6 litru CDTI turbodīzelim, kas ar lielāku jaudu iepriekš kļuva pieejams arī citiem Riselheimas modeļiem, tagad papildināts ar 95 Zs versiju, kas arī tikusi „Meriva”.

Šādi aprīkotā „Meriva” tiek komplektēta arī ar jauno zemas berzes sešu pakāpju manuālo transmisiju un jau standartaprīkojumā iekļautu dzinēja Start/Stop sistēmu, kas pēc ražotāja datiem ļaus iztikt ar 4,0 litriem uz 100 km kombinētajā ciklā, kā arī samazina CO2 izmešus līdz tikai 105 g/km. Dzinējs atbilst Euro6 emisijas standartiem. Nepieciešamais slāpekļa oksīda samazinājums ir panākts ar Lean NOx tehnoloģijām (LNT). Sistēmas īpašais LNT katalizators uzkrāj slāpekļa oksīdu. Kad krātuves kapacitāte ir aizpildīta, dzinēja vadības sistēma automātiski uzsāk reģenerāciju, tādēļ LNT sistēmai nav nepieciešama apkope.

Šī 1,6 litru versija aizstāj veco 1,3 litru dīzeļdzinēju, kam bija tāda pati jauda, toties maksimālais griezes moments salīdzinājumā ar jaunā agregāta 280 Nm bija tikai 100 Nm.

Pats par sevi, ka uz dinamikas pieaugumu, tas atstāj ļoti jūtamu iespaidu.

Opel Meriva 95 Zs 1,6 l CDTI

Piebildīsim, ka nesen izveidotā „Opel” jaunā dīzeļdzinēju paaudze izceļas ar salīdzinoši daudz mazāku vibrāciju, kā arī ar jūtami zemāku trokšņu līmeni.

Bez tam „Opel Meriva” piedāvājumā jau bija dažādi benzīna un dīzeļmotori, kā arī gāzi darbināma LPG versija.

Ar jauno dīzeļdzinēju „Meriva” Baltijā tagad pieejams par cenu, sākot no 16 000 eiro (ieskaitot PVN).

Birkas: