Nozog dārgus auto lukturus, tos brutāli izgriežot no virsbūves

Zagti_lukturi_1

Aprīļa vidū Rīgā, Purvciemā kādas daudzdzīvokļu ēkas pazemes stāvvietā automašīnai „BMW X6” no virsbūves izgriezti un nozagti dārgi LED lukturi, vienlaikus pamatīgi sabojājot arī auto virsbūvi, ziņo apdrošināšanas kompānija „IF Apdrošināšana”.

Populārā zagtā auto detaļa, kas turklāt ir nozogama salīdzinoši viegli, joprojām ir auto sānskata spoguļi un to stikli, taču visnotaļ bieži tiek zagtas arī citas jau grūtāk nomontējamas mašīnu detaļas. Piemēram, auto lukturi ir viena no trim zagļu iecienītākajām auto detaļām aiz auto spoguļiem un atpakaļgaitas sensoriem. Taču aprīlī piedzīvots gadījums, kad priekšējie lukturi no krosovera „BMW X6” izzagti, tos barbartiskā veidā izgriežot no auto kopā ar virsbūves fragnemtiem, tādējādi nodarot vēl pamatīgāku skādi.

“Parasti auto lukturi tiek zagti, tos vienkārši noskrūvējot vai noņemot, taču šinī gadījumā zagļi izmantojuši netipisku metodi – lukturi izgriezti no automašīnas virsbūves, sabojājot gan sānu spārnus, gan motora pārsegu. Tas bija iespējams, jo automašīnai ir plastmasas spārni, kurus ir viegli sagriezt, nesabojājot pašus lukturus.

Konkrētajā gadījumā automašīnas remonta izmaksas ir gandrīz 9000 eiro apmērā,

no tiem 5000 eiro ir abu LED lukturu nomaiņa,” informē „If Apdrošināšana” Transporta atlīdzību daļas vadītājs Pāvels Valainis.

Jāpiebilst, ka pēdējā laikā vērojama tendence, ka tiek zagti arī Volkswagen Touareg auto lukturi, kuru nomaiņa izmaksā aptuveni 3000 eiro, kā arī Porsche Cayenne lukturi, kuru nomaiņa izmaksā aptuveni 3500 eiro. “Auto īpašniekiem jāatceras, ka ir svarīgi padomāt par sava auto drošību, atstājot to uz ilgāku laiku, jo, piemēram, minētā auto lukturu zādzība prasa ilgāku laiku un nav paveicama dažu minūšu laikā. Tāpat jāatceras, ka viena efektīvākajām aizsardzības metodēm pret auto detaļu zādzībām ir to marķēšana,” norāda Pāvels Valainis.

Kā zināms gan Latvijā, gan Lietuvā auto detaļu zādzības bija un arī joprojām ir ienesīga nodarbe, jo auto spoguļi, lukturi un citas detaļas ir salīdzinoši viegli nozogamas auto detaļas ar pietiekami lielu vērtību. Savukārt „If P&C Insurance“ AS Atlīdzību daļas dati Igaunijā liecina, ka šādas zādzības gandrīz vispār nenotiek, jo Igaunijā neesot zagto auto detaļu tirgus un šīm detaļām vienkārši nav noieta.