Pēc gada pārtraukuma atkal izvērtēs jaunākos tirgū nonākušos motociklus

8-Latvijas Gadas motocikls 2019 final

Kā zināms, pērn dēļ Covid-19 nenotika ikgadējais jauno motociklu konkurss “Latvijas Gada motocikls 2020”. Sērga mūs nav pametusi, taču konkursa rīkotājs Arnis Blodons pēc konsutācijām ar motociklu tirgotājiem lēma, ka vēl viens gads bez tirgus jaunumu izvērtēšanas būtu pārāk liels trieciens kopumā visai motociklistu kopienai. Attiecīgi – ar motociklu zīmolu pārstāvju lielākās daļas atbalstu konkurss “Latvijas Gada motocikls 2021” notiek.

Konkursam izvirzīto motociklu zīmolu un attiecīgi arī pašu spēkratu skaits gan ir pieticīgāks nekā 2019.gada konkursā. Šogad dalībai konkursā atsaucās pārstāvji no šādiem motociklu zīmoliem – labi zināmie “Triumph”, “Honda”, KTM, BMW, “Jawa”, “Ducati” un “Mash”, kā arī jaunumi – Amerikas motociklu būves leģenda “Indian”, Itālijas vēsturiskais ražotājs “F.B Mondial” un pat ultramoderns zviedru elektromotociklu ražotājs “CAKE”.

Kopumā konkursā ir pieteikti 18 divriteņu spēkrati – “Triumph Rocket3 R”, “Triumph Tiger 900 Rally Pro”, “Triumph Trident 660”, “Honda Rebel CMX 1110 DCT”, “Honda NC750X DCT”, “Honda Forza 350”, “KTM 1290 Adventure R”, “KTM 1290 Adventure S”, “KTM 890 Adventure R”, “BMW R 1250 RT”, “BMW R 18”, “BMW S 1000 R”, “Jawa 300 CL”, “Ducati StreetFighter V4 S”, “Mash X-Raid Classic 650CC”, “Indian Challenger Dark Horse”, “FB Mondial Flat Track 125CC Black Black Stripes” un elektromotocikls “CAKe Kalk&.

Kā redzams, spektrs visnotaļ raibs un dažādu motociklu tipu cienītājiem saistošs. Ar pretendentiem pašlaik plašāk piedāvājam iepazīties vietnē www.gadamotocikls.lv.

Diemžēl Japānas populāro ražotāju “Yamaha” un “Kawasaki” pārstāvji nepiedalās, jo neesot iespēju nodrošināt jaunāko modeļu piedalīšanos žūrijas izmēģinājumu pasākumā, kas notiks jau šo piektdien, 21.maijā. Savukārt leģendārie “Harley Davidson”, kā zināms, Baltijas tirgus ir pametuši.

Konkursa žūriju tradicionāli veido mediju pārstāvji un citi motonozares speciālisti – šogad kopskaitā 19 cilvēki. Plašai sabiedrībai zināmākie no žūrijas biedriem ir Motoklubu asociācijas prezidents Aivars Freimanis (Frīdis), ekstrēmie motosportisti Mārtiņš Aleksandrovičs un Jānis Rozītis, žurnālisti Valdis Melderis (Radio Skonto), Artis Drēziņš (Latvijas avīze) un Normunds Avotiņs (Autoziņas TV), kā arī žūrijas priekšsēdis Pauls Timrots (Zebra TV).

Jau otro reizi gods būt starp žūrijas biedriem ir arī “AutoMedia Latvia” redaktoram Aināram Zariņam. Attiecīgi – www.automedia.lv jūs iepazīstinās ar iespaidiem par konkursā pietektajiem motocikliem un žūrijas kopdarba rezultātiem. Konkursa rezultātu paziņošana provizoriski paredzēta 27.jūnijā.