Piedāvā elektromobiļu bezvadu lādēšanas ierīces iebūvēt kanalizācijas lūkās

Heno Power 01

Jau 2014. gadā Ņujorkā tikšot sākta jaunas elektromobiļu akumulatoru uzlādēšanas sistēmas, kuras pamatā ir bezvadu tehnoloģija, testēšana. Tiek uzskatīts, ka ASV pilsētās elektrouzlādes vietu ir ne tikai par maz, bet arī, ka ar dažādiem ceļu infrastruktūras elementiem jau tā pieblīvētajās ielās vienkārši trūkst vietu, kur vēl uzstādīt arī tradicionālās uzlādes iekārtas, kam patērētājs pielēdzas ar kabeli.

Ar bezvadu uzlādes risinājumu nākusi ASV kompānija “Hevo Power“, kas piedāvā maskēt uzlādes ierīces zem… kanalizācijas lūkām.

“Hevo Power” izstrādātā tehnoloģija ļauj izmantot enerģiju attālināti – bez vadiem. Mobilo elektroierīču tirgū tam tiek izmantota magnētiskā indukcija. Bāzes stacija sastāv no indukcijas spoles, kas rada elektromagnetisko lauku, kad tiek padota strāva. arī ierīcē, ko vajag uzlādēt, atrodas līdzīga spole, kas uztver šo lauku un pārvērš elektriskājā strāvā, kas tiek izmantota akumulatora uzlādei. “Hevo Power” gan šādu metodi neuzskata par efektīvu, jo liels enerģijas daudzums vienkārši izplēn gaisā, nesasniedzot uzlādējamo ierīci, un attālumam starp staciju un uzlādes rīku ir jābūt pēc iespējas mazākam.

“Hevo Power” uzskata, ka palielināt enerģijas padeves attālumu un efektivitāti palīdzēs elektrodinamiskās rezonanses indukcija.

Lai izmantot “Hevo Power” uzlādes staciju būs nepieciešams viedtālrunis ar attiecīgu mobilo aplikāciju. Ar tās palīdzību elektromobiļa vadītājs varēšot noteikt konkrētu auto novietošanas pozīciju un aktivizēt visu savu akumulatoru uzlādes funkciju. Programma parādīšot arī baterijas stāvokli, uzlādes laiku un maksu. Visticamāk, apmaksāt pakalpojumu arī varēšot no mobilā maciņa.

Heno Power 02

Bezvadu uzlādes stacijas “Hevo Power” testēšana tiek plānota 2014.gada pirmajos mēnešos Ņujorkā (ASV), kur tie tiks izmantoti “Smart ForTwo” automobiļu uzlādei.