„Pirelli” kalendārs – jau 50. reizi

Pirelli_kalend_5

Tradicionāli, tuvojoties gada nogalei, riepu ražotājs „Pirelli” laiž klajā ekskluzīvā un leģendām apvītā kalendāra 2014. gada izdevumu.

Šogad „Pirelli” kalendārs tiek pieteikts sevišķi skaļi un pompozi, ko populārais izdevums piesaka jau 50. gadu.

Kopš 1964. gada itāļu riepu ražotāja izdotajā kalendārā savu pievilcību un šarmu ir demonstrējušas daudzas pasaulslavenas topmodeles un aktrises, bet par viņu atraktīvu iemūžināšanu rūpējušies dažādi izcili fotomākslinieki. Tostarp pašā pirmajā kalendāra izdevumā publicēti grupas „The Beatles” oficiālā fotogrāfa Roberta Fīrmana uzņemtie attēli. Tādēļ pilnīgi saprotams, ka laika gaitā „Pirelli” kalendārs kļuvis par īstu mākslas priekšmetu, kas ataino konkrētā perioda modes un aktuālās sociālpolitiskā klimata vēsmas.

Pirelli_kalend_1

„Pirelli” kalendārs parasti netiek pārdots.

Tas tiek dāvināts speciāli izvēlētiem – prominentiem, sabiedrībā pazīstamiem un mīlētiem cilvēkiem. Savukārt it kā aktualitāti zaudējušiem pagājušo gadu kalendāriem ir liela bibliotekāra vērtība.

Pirelli_kalend_4

„Automedia.lv” replika: lai gan ik gadus „Pirelli” kalendārs tiek laists klajā un lielajos tirgos svinīgi prezentēts novembra beigās un decembrī, tādu mazsvarīgu vietu kā Latviju tas līdz šim sasniedzis nākamā gada janvārī vai biežāk pat februārī, kad kalendāra pompoza dāvināšana vairs nu nekādi nav uzskatāma par labo toni.

Pirelli_kalend_2

Birkas: