Plirkšķu un mokiku plejāde Ķīpsalā

moped_3

Šajā nedēļas nogalē Ķīpsalā, izstādē „Motocikls 2014” ikviens ir aicināts aplūkot unikālu bijušās Rīgas motorūpnīcas  „Sarkanā zvaigzne” mopēdu, mokiku un motovelosipēdu kolekciju.

Daudziem vēl garāžās ir saglabājušies nu jau par retro braucamajiem kļuvušie „Sarkanās zvaigznes”  mopēdi jeb tautā saukti plirkšķi un mokiki, kas pagājušā gadsimta 70. un 80. gados bija ikviena puikas sapnis. Vēl joprojām šur tur varam tos redzēt raiti ripojam pa Latvijas ceļiem.

Pateicoties biedrības „Retromoto” seno spēkratu entuziastiem un kolekcionāriem, Ķīpsalā vienotā un plašā ekspozīcijā būs apskatāmi gandrīz visi – gan populārākie, gan arī retāk redzētie – mopēdu, motovelosipēdu un mokiku modeļi, kas ražoti no 1957. gada līdz pat Rīgas motorūpnīcas “Sarkanā zvaigzne” slēgšanai 1998. gadā.

Viena no „Retromoto” prezentētajām „odziņām” būs „Rīga 1”.

Aprīļa pirmajās dienās apritēs 55 gadi, kopš pa „Sarkanā zvaigzne” vārtiem izripoja pirmie 11 sērijveida mopēdi „Rīga 1”, kas izmēģinājuma braucienā devās ceļojumā pa Padomju Savienību. Piecdesmit dienu laikā tie nobrauca 10 000 km. Jau nākamajā gadā tika saražoti 5000 šādu mopēdu.

Izstādē būs apskatāmi arī slavenie  „Rīga 13”, „Rīga 16”, „Rīga 22” un citi varbūt retāk redzēti mopēdi. Tostarp arī motovelosipēds „Gauja”, kura smalkās un elegantās līnijas noteikti uzrunās dāmas, savukārt vīrus – savulaik stilīgie minimokiki „Stella” un „Delta”. Visi ekspozīcijā aplūkojamie retro mopēdi un mokiki nav tikai interesanti izstādes eksponāti, bet pavisam reāli braucamie. Bērnības atmiņas vieniem, jaunatklāsme citiem – tas viss jūs sagaidīs „Retromoto” stendā!

moped_1

Šajā nedēļas nogalē (no 28. līdz 30. martam) vienlaikus ar izstādi „Motocikls 2014” Ķīpsalā notiks arī aktīvās atpūtas un sporta izstāde „Atpūta un sports”, „Medības un makšķerēšana” un laivu un jahtu izstāde „Baltic Boat Show”.