„Porsche” kruīzkontrole māk izbraukt līkumus

Porsche_innodrive_1

Šobrīd praktiski ikviens auto ražotājs lepojas ar dažādas sarežģītības pakāpes iestrādnēm autonomo vadības sistēmu jomā, tostarp „Porsche” ziņo, ka izgatavojuši jaunas paaudzes adaptīvo kruīza kontroles sistēmu „InnoDrive”, kas spēj ne tikai uzturēt iestatīto ātrumu, bet arī patstāvīgi izbraukt līkumus.

Kā liecina ražotāja izplatītā informācija, pašlaik vēl notiek „InnoDrive” prototipu testi, taču sistēma ir ļoti tuvu gatavībai.

Tā ir ļoti komplicēta kruīza kontroles sistēma, kas bez tradicionālajām funkcijām, t.i., uzdotā ātruma un distances ievērošanas, spēj autonomi izstūrēt arī ceļa pagriezienus, izmantojot GPS pieejamo informāciju. Turklāt, kā liecina pieejamie dati,

vismaz testa „Porsche” to dara itin izveicīgi.

Štutgartes kompānijas pārstāvji norāda, ka „InnoDrive” spēj izvadīt automobili virāžā, kur centrbēdzes spēks nepārsniedz 0,5-0,7 g (gravitācijas slodzes). Tuvojoties pagriezienam sistēma automātiski izskaitļo optimālo (drošu!) ieejas ātrumu. Pilots tikmēr var vērot notiekošo vai arī, ja vēlas, atslēgt kruīza kontroli un pārņemt vadību savās rokās.

Porsche_innodrive_3

„Porsche” pārstāvji uzsver, ka „InnoDrive” tehnoloģija paaugstina dzinēja darbības efektivitāti un nedaudz samazina brauciena laiku. Proti, ar tās palīdzību vadības dators nodrošina iespējami minimālu bremzēšanu, lai automobilis, izbraucot līkumu, nezaudētu tempu. Un vienlaikus sistēma gādā par maksimālu drošību.

Birkas: