Radikāli atšķirīga pieeja moto frīstailam

Unit_skycraft_2

Austrālijas firma „Unit” moto šovā „American International Motorcycle Expo” prezentēja sabiedrībai neparastas koncepcijas motociklu, kas varētu būtiski izmainīt moto frīstaila priekšnesumus.

„Unit” ražo apģērbu dažādiem ekstrēmiem sporta veidiem, tostarp arī sērfingam, velo un moto frīstailam. Bet tagad firmas pārstāvji ar uzņēmuma „TripleEight Race Engineering” inženieru palīdzību ir radījuši oriģinālas konstrukcijas motocikla prototipu ar nosaukumu „Unit Skycraft”.

Tā galvenā priekšrocība salīdzinājumā ar līdz šim frīstailā izmantotajiem krosa močiem ir ievērojami mazāka masa. Kā liecina ražotāja informācija,

„Skycraft” sver tikai 74,5 kg, t.i., vismaz par 20 kg mazāk nekā jebkurš frīstailam sagatavots kosinieks.

Unit_skycraft_3

Tik ievērojamu svara ekonomiju izdevies iegūt, pateicoties supervieglu materiālu izmantošanai. Motocikla rāmis, aizmugurējā dakša un riteņu diski ir izgatavoti no oglekļa šķiedras, bet riteņu asis, dažādi stiprinājuma elementi, skrūves un uzgriežņi – no titāna.

Atjautīgi izveidotā motocikla konstrukcijā vairāki mezgli izpilda dubultu funkciju. Tā, piemēram, rāmis kalpo arī par degvielas tvertni. Lai gan tās ietilpība ir teju trīs reizes mazāka nekā krosa motociklam, taču ar to pilnīgi pietiek 20 minūšu garam izbraucienam arēnā. Savukārt aizmugurējā dakša vienlaikus izpilda arī izpūtēja funkciju.

Unit_skycraft_1

„Mēs esam pārliecināti, ka motocikla svara samazinājums palīdzēs sportistiem viņu nenogurdināmajos jaunu un vēl efektīvāku triku meklējumos,” teic firmas „Unit” dibinātājs un boss Jans Everests.