Riepa 100 tūkstošiem

Michelin_premier_1

Kompānija „Michelin” Detroitas autoizstādē prezentējusi jauna modeļa „Premier A/S” riepu, kas saglabā savas darba spējas līdz pat 100 000 kilometriem.

Kā liecina ražotāja informācija, riepu ražošanā izmantotie materiāli – silīcija dioksīds un saulespuķu eļļa – ir tikpat seni kā pneimatiskās riepas. Tātad šajā jomā – it kā nekā jauna..? Tiesa, nav izslēgts, ka „Michelin” pārstāvji neatklāj gluži visus komponentus, kas pievienoti gumijas sastāvam…

Toties zināms, ka „Michelin Premier A/S” riepas izgatavotas, izmantojot jaunu patentētu „EverGrip” tehnoloģiju. Protektorā izveidotas speciālas formas lameles, kuras dilstot rada platākas gropes un tādējādi, protektora dziļumam samazinoties, nodrošina ūdens drenāžu no riepas atbalsta laukuma iepriekšējā līmenī. Turklāt gumijas pārklājumā papildus atrodas 150 „slēptās” lameles – tās parādās, nodilstot protektora virskārtai.

Michelin_premier_2

„Michelin” sola „Premier A/S” riepām līdz šim grūti sasniedzamu – 100 tūkstošu km nobraukumu. Jaunā modeļa riepas nonāks tirdzniecībā jau šogad, tās būs pieejamas 32 dažādos izmēros, sākot ar demokrātisko 185/65 R15 un beidzot ar 245/45 R18.

Birkas: