Riepa no pieneņu saknēm

continental-tires-dandelion-taraxagum-image-1

Nesen notikušajā Hannoveres starptautiskajā komertransporta izstādē „IAA 2016” kompānija „Continental” prezentējusi no pienenēm iegūtu kaučuku „Taraxa gum” un pirmo no tā izgatavoto kravas automobiļa riepu.

Ķīmiski it kā jau kaučuks ir un paliek kaučuks. Taču būtiski, ka „Taraxa gum” iegūts no pieneņu, t.i., ikdienišķu un lauksaimniecībā absolūti nevērtu augu saknēm. Ražotāja pārstāvji uzsver, ka izejvielas šim biokaučukam ir pieejamas tepat Viduseiropā. Izklausās jau visai romantiski… Taču idejas autori pagaidām izvairās runāt par to, cik daudz pieneņu sakņu bijis nepieciešams, lai izgatavotu, piemēram, izstādē demonstrēto „Conti EcoPlus HD3” riepu.

continental_pp_nfz_loewenzahn_lkw-reifen

Un cik liels pieneņu lauks vajadzīgs, lai iegūtu 10 riepu komplektu vienam kravas automobilim?

Grūti pat iztēloties, kur gan Eiropā varētu būt tās perspektīvās pieneņu platības, kur „Continental” speciālisti paredzējuši ievākt izejvielas „Taraxa gum” rūpnieciskai ražošanai. To plānots uzsākt turpmāko 5 – 10 gadu laikā.

Interesanti, ka „Continental” uz izstādi bija aizveduši ne tikai „pieneņu riepu”, bet arī citas no jaunā materiāla izgatavotas auto detaļas kā, piemēram, dzinēja balstspilvenus, piekaramo kardāna vārpstas gultni u.tml. Tiek uzsvērts, ka „Taraxa gum” kaučuks izceļas ar lielisku skaņas un vibroizolāciju.

continental_pp_nfz_loewenzahn_motorlager-jpgcontinental_pp_nfz_loewenzahn_gelenkwellenzwischenlager

Birkas: