Sebasjens Ožjē saņem unikālu moci

Ogier_ducati_2

Speciālā versija „Ducati 1199 Panigale S Senna” ar 1,2 l/195 ZS motoru ir izlaista 161 eksemplāra tirāžā – tieši tik daudz F1 sacīkstes savas dzīves laikā aizvadījis leģendārais brazīliešu pilots Airtons Senna.

162. sacīkste viņa spilgtajā F1 karjerā – 1994. gada Itālijas GP izcīņa – Sennam bija liktenīga…

Arī motocikla krāsojums nav izvēlēts nejauši. Šādu krāsu salikumu izvēlējās pats F1 pilots, apmeklējot „Ducati” rūpnīcu tikai pāris nedēļas pirms savas pēdējās sacīkstes Imolas trasē. Tas ir ticis izmantots 1995. gadā, kad „Ducati” laida klajā pirmo brazīliešu pilotam veltīto sporta baika „916 Senna” limitēto sēriju. Tā sastāvēja no 300 eksemplāriem. 1997. gadā tai sekoja turpinājums „Ducati 916 Senna II”, bet 1998. gadā tika izlaists arī „916 Senna III”. Tiem visiem joprojām ir augsta vērtība reto spēkratu kolekcionāru aprindās.

Ogier_ducati_3

Nule kā klajā nākušo „Ducati 1199 Panigale S Senna” limitēto sēriju sākotnēji bija plānots iztirgot ekskluzīvi tikai Brazīlijā,

taču beidzamajā brīdī ražotāja pārstāvji nolēma izdarīt izņēmumu.

Viens no motocikliem tika uzdāvināts franču rallija braucējam Sebastjenam Ožjē par spīdoši aizvadīto WRC sezonu, kas vainagojās ar otru pasaules čempiona titulu.

Ogier_ducati_1

„Airtons Senna ir visu laiku diženākais autosportists. Savulaik viņš bija arī mans elks,” saņemot motocikla atslēgas, aizkustināts atzinās Ožjē.

Ogier_ducati_4

Birkas: