Slovēņi izgatavo „elektro-hidrociklu”

Quadrofoil_4

Slovēnijas kompānija „Quadrofoil” ir prezentējusi pasaulē pirmo mazgabarīta elektriskās piedziņas peldlīdzekli uz zemūdens spārniem.

„Quadrofoil” varētu tulkot kā „četrspārnis”. Tā pamatā ir pēc trimarāna shēmas no kompozītmateriāla izgatavots laivas korpuss, kurā viens aiz otra nostiprināti vadītāja un pasažiera sēdekļi. Bet, kā var redzēt attēlos, šī peldrīka nozīmīgākie elementi ir četri oriģinālas konstrukcijas zemūdens spārni, kas ļauj braukšanas laikā „Quadrofoil” korpusu pacelt virs ūdens, tādējādi ievērojami samazinot ūdens pretestību. Bet tas savukārt tik ļoti ietekmē (samazina) enerģijas patēriņu, ka ļauj „laivas” darbināšanai izmantot nelielas jaudas elektromotoru.

Quadrofoil-1

Lai neteiktu – niecīgas jaudas. Kā izrādās „Quadrofoil” par spēka agregātu izmantots piekaramais elektomotorītis,

ko var iegādāties praktiski teju vai katrā makšķernieku piederumu veikalā.

Atkarībā no modifikācijas slovēņi piedāvā izmantot elektromotoru ar piecu līdz 7,5 ZS jaudu. Pateicoties zemūdens spārniem tas spēj pārvietot šādu akvabaiku ar ātrumu 30-40 km/h, turklāt kompaktā akumulatoru baterija nodrošina tam līdz 100 km (bet realitātē drošu 60 km) gaitas rezervi.

Quadrofoil_3

Peldrīka vadībai paredzēta stūre, kuras rumbas daļā ir iebūvēts skārienjutīgs ekrāns, kurā braucējs var iegūt daudz un dažādas informācijas, piemēram, uzzināt baterijas izlādes pakāpi, pārvietošanās ātrumu, ūdens dziļumu un temperatūru, navigācijas datus u.tml. Arī „Quadrofoil” drošība ir augstā līmenī. Tā iedarbināšana nenotiek ar tradicionālo atslēgu, bet gan izmantojot speciālu sensoru, kas atpazīst saimnieka pirksta nospiedumu.

Ražotāja pārstāvji uzsver, ka viņu lolojums ir praktiski nenogremdējams. Tā zemūdens spārni ir piestiprināti pie korpusa, izmantojot speciālu drošības sistēmu. Atduroties pret kādu šķērsli vai ūdenskrātuves dibenu, tie nevis nolūzt, bet tikai pieliecas, lai atbrīvoti tūdaļ atkal atliektos.

Kā sevišķa „Quadrofoil” priekšrocība tiek uzsvērta tā videi nekaitīgā un gandrīz nedzirdamā darbība, kas ļauj tādu izmantot pat vietās, kur tradicionālie motorizētie peldrīki ir aizliegti.

Quadrofoil_2

„Quadrofoil” cena atkarībā no komplektācijas ir 15 000 līdz 20 000 eiro. Bāzes komplektā ietilpst pāris saliekamu airu, glābšanas vestes un svilpe.