Starp auto sagatavošanas darbiem ziemai ieteicams iekļaut akumulatora spēju pārbaudi

Akumulators

Decembra pirmā diena ar obligāto prasību attiecībā uz ziemas asptākļiem atbilstošām riepām jau aiz muguras. Arī dažas pirmās viegla sala dienas, taču īstā ziema vēl tikai priekšā. Tātad pēdējais laiks, ja tas vēl nav izdarīts, pārbaudīt auto spējas iedarboties jeb „pielekt” ziemas apstākļos.

Aktualizēt tēmu medijiem ierosināja „Kia” pilnvarotais pārstāvis „Forum Auto”, kas drīzumā no vecā Pulkveža Brieža ielas solona pārcelsies uz krietni plašāku mājvietu Ulmaņa gatvē.

Lai dzestros ziemas rītos auto nesagādātu nepatīkamu ārsteigumu,

„Forum auto” servisa peciālisti atgādina, ka uzmanība jāpievērš ne tikai auto akumulatoram, bet arī aizdedzes svecēm vai kvēlsvecēm.

Problēmas ar akumulatoru visbiežāk rodas pēkšņi, it īpaši temperatūras stabiņam noslīdot zem nulles,” norāda „Forum Auto” servisa meistars Raimonds Tiļuks. Kāpēc tā – īsumā sīkāk lasiet „AutoMedia.lv” esperta jau pērn sniegtā atbildē kādam lasītājam.

Ja automašīna aprīkota ar benzīna motoru, papildus akumulatora pārbaudei ieteicams pārliecināties arī par aizdedzes sveču nolietojuma pakāpi, jo arī tās var kļūt par iemeslu, kāpēc pie zemākas temperatūras auto būtu grūtāk iedarbināms vai „nepieleks” vispār. Līdzīgi ir arī ar dīzeļmotoru aprīkoto auto kvēlsvecēm. „To, ka sveces nedarbojas līdz galam pienācīgi, var nojaust, piemēram, sekojot līdzi degvielas patēriņam, – ja kāda svece nedarbojas, degvielas patēriņš ievērojami palielinās,” norāda „Forum Auto” eksperts.