Trīs iemesli, kāpēc vērts nedēļas nogalē apmeklēt Ķīpsalas izstāžu halli (+FOTO)

29-Izstade Motocikls 2014_28.03.2014

Šodien, 28.martā Ķīpsalas izstāžu kompleksā durvis vēra ekspozīciju kvartets, kas saistīts ar aktīvu dzīvesveidu vasarā. „AutoMedia.lv”, protams, galvenokārt interesēja ekspozīcijas daļa „Motocikls 2014”, bet vienlaikus skatāmas arī aktīvās atpūtas un sporta izstāde „Atpūta un sports”, „Medības un makšķerēšana”, kā arī laivu un jahtu izstāde „Baltic Boat Show”.

Veltīt kādu no nedēļas nogales brīvdienām gājienam uz Ķīpsalu, ja vien kāda no tēmām ir tuvāka, ir vērts vairāku iemeslu dēļ.

Pirmkārt, izstādēs vienmēr ir pievilcīgi izstāžu cenu piedāvājumi,

ja tiešām kaut ko no piedāvātā nodomāts iegādāties. Otrkārt, potenciāli interesējošās lietas sakoncentrētas vienviet un var ietaupīt visnotaļ daudz laiku. Treškārt, vismaz izstādē pārstāvēto zīmolu stendos visticamāk atradīsiet arī pašu jaunāko piedāvājumu.

2-Izstade Motocikls 2014_28.03.2014

„Motocikls 2014” ekspozīcijā ir pārstāvēti visi, ja neskaita „Suzuki”, vadošie Jāpānas motociklu ražotāji. Savukārt negaidīti trūcīgs izrādījies Itālijas motopasaules klāsts – tā īsti pamanāms vien „Ducati” stends. Nav arī karalisko „Harley Davidson” jaunumu, taču, kas vēl savām acīm nav redzējis, vismaz var apskatīt foajē pieticīgi novietoto eksprezidentei Vairai Vīķei-Freibergai veltīto eksemplāru „Vaira”. Žēl, bet nav arī „BMW Motorrad” stenda, toties līdztekus populārajiem „KTM” atradīsiet arī austriešu kompānijas paspārnē jaunu elpu ieguvušā zviedru zīmola „Husqvarna” krosistu armādu. Un katrā stendā ir jaunumi, kas Latvijā vēl nebija redzēti un varbūt var kļūt par jaunās moto sezonas hītiem.

Piemēram, „Yamaha” stendā uzmanību der pievērst uzlabotajam MT-07. Šis ielas sportinieks ar 689 cm³ motoru un 75 Zs jaudu komplektēts ar sešpakāpju ātrumkārbu, bet tā cena ir tikai 5500 eiro. Arī jaunais MT-09, par ko nesen „AutoMedia.lv” jau vēstīja, redzams „Yamaha” stendā.

„Honda” ekspozīcijā centrālā vieta atvēlēta jaunajam ceļojumu motociklam „Gold Wing F6C”, kuru uz vietas var salīdzināt ar joprojām ierindā esošo priekšgājēju „F6B”. Mazliet neuzkrītošāk izstādīts otrs jaunums – zelta spārniem idejiski tuvais „Honda CTX1300”.

Honda Gold Wing F6C

Honda Gold Wing F6C

Savukārt itāliešu „Ducati” sportistu mirdzumu vislabāk parāda jaunais „Diavel”. Ļoti interesants objekts, protams, ir arī „KTM Super Duke” ielas sportinieks. „KTM” pārstāvis – daudzkārtējais blakusvāģu krosa pasaules čempions Kristers Serģis – minēja, ka tas esot pašreiz jaudīgākais starp līdziniekiem.

Ducati Diavel

Ducati Diavel

Visbeidzot visu vecumu motokrosa interesentiem, iespējams, pievilcīkākais var likties jaunā mirdzumā atdzimušo īstu „Husqvarna” krosistu ekspozīcija, kurā piemērotu braucamo var sameklēt visu vecumu „puikas”.

"Husqvarna" krosa motocikli

“Husqvarna” krosa motocikli