Vējstiklu šķidruma krāsa neietekmē tā īpašības

Skidrumi_vasara1

Saskaņā ar jaunākajām vides aizsardzības un patērētāju drošības veicināšanas tendencēm automašīnu vējstiklu un lukturu mazgāšanas šķidrumu ražotāji atsakās no košu krāsvielu pievienošanas.

Vasarā rozā, ziemā zils – tāds vēl nesen bija izplatītākais vējstiklu mazgāšanas līdzekļu “krāsu dalījums”. Taču autoķīmijas ražotāji un izplatītāji pamazām atsakās no košu krāsvielu pievienošanas.

“Vējstiklu šķidruma krāsai nav ne mazākās ietekmes uz tā mazgājošajām, pretsasalšanas vai smaržas īpašībām.

Sintētiskas izcelsmes krāsviela parasti tiek pievienota mārketinga apsvērumu dēļ,” norāda „Turtle Wax” pārstāvja SIA „Getz Bros. Latvia” valdes loceklis Simons Kozlinskis.

Krāsvielas satura samazināšana patlaban ir tāda pati modes lieta kā bioloģiskā pārtika un produkti bez konservantiem. “Kā ikviens ķīmisks komponents, arī krāsviela nonāk vidē un ieelpotu tvaiku veidā arī cilvēka organismā. Lai gan vējstiklu šķidrumu sastāvdaļas ir pārbaudītas un sertificētas, labāk iztikt bez krāsvielas vai ar minimālu tās piedevu,” tā S. Kozlinskis. Latvijas tirgū ir pieejami vairāki vējstikla šķidrumi ar samazinātu krāsvielas devu, piemēram, „Pitstop Premium”, „Narvesen Premium”, kā arī „Turtle Wax” augstākās kvalitātes vējstiklu škidrums. „Tas, ka „Turtle Wax” tehnologi novērtējuši mūsu ideju par krāsvielas samazināšanu logu šķidrumā, un pat akceptējuši tā ražošanu ar savu vārdu, ir augsta atzinība un apliecinājums, ka esam uz pareizā ceļa,” ar gandarījumu atzīmē S. Kozlinskis.

Viens no pirmajiem mazumtirdzniecības tīkliem, kas jau 2009.gadā novērtēja jaunā parauga vējstikla šķidrumus, ir SIA „Narvesen Baltija”. “Viena no galvenajām prasībām izvēloties piegādātāju šķidrumam, kas nes mūsu zīmolu, bija prasība, lai tas būtu maksimāli draudzīgs videi. Tas iederas mūsu kopējā attieksmē pret vidi,” skaidro SIA „Narvesen Baltija” iepirkumu daļas vadītājs Jānis Peičs.

Patlaban „Getz Bros. & Co” (Latvia) apsver iespēju ražot „Pitstop” ziemas vējstikla šķidrumu arī bez ierastās smaržvielas pievienošanas. “Tā visbiežāk tiek izmantota tāpēc, lai nomāktu nepatīkamo spirta smaku. Ja šķidruma ražošanai izmantots augstvērtīgs spirts, smaržviela faktiski nav nepieciešama,” apgalvo S. Kozlinskis.