„Vespa” atzīta par vienu no gadsimta dizaina pērlēm

Vespa-Photo-Contest-5

Telekompānija „CNN” veikusi neatkarīgu pētījumu, kurā ar 12 rūpnieciskā dizaina vadošo ekspertu palīdzību noteikti aizvadītās simtgades nozīmīgākie sadzīves priekšmeti.

Par ekspertiem „CNN” bija pieaicinājuši tādas savas jomas autoritātes kā amerikānis Diks Pauels – viens no dizaina aģentūras „Seymour Powell” dibinātājiem, holendiešu dizaineris Dāns Rozengārde, rūpnieciskā dizaina speciālists Ross Laugrovs no Velsas, japāņu dizaineris Josiro Nakamacu, itālis Džanfranko Zakaji, Londonas dizaina muzeja direktors, profesors Mailzs Paningtons un citi.

Eksperti secināja, ka „Vespa” ir nudien svarīga vēstures sastāvdaļa.

Motorollera revolucionārā koncepcija, padarījusi to par ikonu, kurai jāatrodas planētas rūpnieciskā dizaina slavas zāles goda vietā.

Vespa_2

„„Vespa” dizains uniseksa stilā ir oriģināls un atjautīgs. Šī skūtera seglos vienlīdz eleganti izskatās gan kungi, gan dāmas. Savulaik tam plašu popularitāti nodrošināja Frederiko Felini filma „La Dolce Vita” (Saldā dzīve), to bija iecienījuši grupas „Beatles” mūziķi. Varam droši apgalvot, ka „Vespa” ir bijusi spēcīga ietekme uz moderno kultūru un sabiedrību,” teikts ekspertu slēdzienā.

Bez itāļu motorollera nozīmīgāko priekšmetu topā iekļauti tādi tehnikas brīnumi kā 1984. gada „Apple Mac” dators, 1979. gada stereo sistēma „Bang&Olufsen 2400”, aviolaineris „Airbus 380”, eskalators un citi.