„Volvo” dizaineri izdomājuši piepūšamu bērnu sēdeklīti

Volvo_sedeklitis_1

Kompānijas „Volvo” inženieri izstrādājuši un nodevuši drošības speciālistu vērtējumam piepūšama bērnu sēdeklīša konceptu.

Bērnu sēdeklīši nav ne estētiski, ne arī īpaši ērti lietojami, taču tie ir nepieciešami kā nozīmīgi pasīvās drošības atribūti. Tad nu zviedru kompānijas „Volvo” dizaineri (un droši vien, ne viņi vienīgie) ir aizdomājušies, ka bērnu sēdeklīti varētu padarīt transportēšanai, glabāšanai un lietošanai parocīgāku. Un kādēļ gan lai to nevarētu noglabāt kompaktā somā?

Pagaidām gan „Volvo” neatklāj specifisku tehnisko informāciju par savu jaunāko izstrādni. Ir zināms, ka piepūšamais bērnu sēdeklītis sver nepilnus piecus kilogramus un salocītā veidā tas ievietojas 45x50x20 cm somā.

Volvo_sedeklitis_2

Šādā piepūšamā krēsliņā mazuli mašīnā paredzēts sēdināt pretēji kustības virzienam.

„Volvo” pārstāvji uzsver, ka sēdeklītis ir aprīkots ar integrētu sūkni – diemžēl nekas sīkāk par to šobrīd nav zināms –, ar kura palīdzību tas tiek piepūsts 40 sekunžu laikā. Interesanti, ka zviedri tam paredzējuši arī „Bluetooth” atbalstu, kas ļaus uzturēt saikni ar auto multimediju sistēmu, kas ļauj attālināti, izmantojot mobilo telefonu vai datoru, dot komandu sēdeklīša piepūšanai vai arī pilnīgi otrādi – gaisa izlaišanai no tā.

Pagaidām gan piepūšamais bērnu sēdeklītis ir tikai koncepts, un par tā nonākšanu sērijveida ražošanā kompānijas pārstāvji nerunā.

Birkas: