„Volvo” nepiegādās dzinējus krievu bruņumašīnām

BMP_atom

Zviedru koncerns „Volvo Trucks” apturējis dalību pie topošās krievu kājinieku atbalsta bruņumašīnas „Atom” izstrādes.

Ar jaunās paaudzes militārās tehnikas izstrādi nodarbojas organizācija ar šķietami miermīlīgu nosaukumu „Zinātniskā ražošanas korporācija Uralvagonzavod”.

Krievu interneta medijam „Komersant” šī „kantora” vadība apgalvo, ka pagaidām nekāds oficiāls paziņojums no zviedriem nav saņemts. Savukārt „Volvo” pārstāve Karina Vika atklājusi, ka uzņēmums pieņēmis lēmumu izstāties no „Atom” projekta, apzinoties, ka Ukrainas krīzes dēļ Zviedrijas valdība jau tuvākajā laikā varētu uzlikt veto šīs valsts uzņēmumu līdzdalībai Krievijas militārajos projektos.

Pamatojoties uz 2013. gada februārī noslēgto Krievijas un Zviedrijas starpvaldību līgumu, bruņumašīnu „Atom” bija plānots aprīkot ar „Volvo Truck” meitaskompānijas „Renault Truck Defens” ražoto dzinēju. Lai šādu produkciju tirgotu ārpus Eiropas ekonomiskās zonas uzņēmumam būtu nepieciešama Stratēģiskās Produkcijas kontroles inspekcijas atļauja, taču šābrīža politiskajā situācijā tādu dabūt nav iespējams.

 „Atom” nebūt nav vienīgais krievu militārais projekts, kurā piedalās Eiropas partneri.

Piemēram, helikopters „Ka-62” tiek aprīkots ar franču kompānijas „Turbomeca” ražotiem dzinējiem „Ardiden 3G”. „Komersant” žurnālisti noskaidrojuši, ka ar to pagaidām problēmu nav, proti, dzinēju piegādes turpinās.