„ZF” gatavojas apvienot spēkus ar „TRW”

ZF_1

Vācu auto detaļu, komponentu un rezerves daļu piegādātājs „ZF” ir panācis vienošanos amerikāņu konkurenta „TRW” iegādei. Šāds darījums vāciešiem izmaksās 12,4 miljardus ASV dolārus.

Apvienojot spēkus, abu kompāniju summārais gada apgrozījums sasniegs 41 miljardu dolāru, tādējādi „ZF-TRW” alianse varētu kļūt par otru lielāko auto detaļu piegādātāju. Lielākais un ekonomiski spēcīgākais joprojām paliks vācu koncerns „Bosch”.

Kā liecina nozares medija „Automotive News” apkopotie dati, 2013. gadā „Bosch” apgrozījums sastādīja 40,2 miljardus dolāru, bet otro vietu ar 35,8 miljardiem ieņēma japāņu „Denso”. Savukārt „ZF” atradās devītajā vietā (20,4 miljardi), bet „TRW” – vienpadsmitajā vietā (16,1 miljards).

Kompānijas plāno spēcināt savas pozīcijas globālajā auto tirgū ne tikai matemātiski saskaitot apgrozījuma un peļņas rādītājus. Iecerēts kopīgi izveidot zinātniski pētniecisko centru, kā arī paplašināt ražošanu,

kā rezultātā alianses kopējais darbinieku skaits sasniegs 138 tūkstošus cilvēku.

„The Wall Street Journal” ziņo, ka „ZF” pirms „TRW” iegādes pārdeva kompānijai „Bosch” pusi no tās īpašumā esošajām akcijām kopuzņēmumā „ZF Lenksysteme”, kas izgatavo stūres sistēmas. Tas darīts ne tik daudz finansiālu apsvērumu dēļ, bet gan lai mazinātu iekšējo konkurenci, jo arī „TRW” pieder līdzīga profila uzņēmums.

„ZF” pamata specializācija ir transmisijas un stūres mehānismi. Vācu kompānija savus izstrādājumus piegādā tādām kompānijām kā „BMW”, „Jaguar”, „Land Rover”, „Peugeot”, kā arī koncernu „Volkswagen” un „FIAT” meitasuzņēmumiem. Savukārt „TRW” ražo šasijas komponentus, elektroniku, drošības sistēmas u.tml. Arī amerikāņu kompānija sadarbojas ar daudziem vadošajiem pasaules auto ražotājiem.