AAS „Balta”: Avāriju statistika liecina, ka „Lexus” vadītāji var būt agresīvāki nekā „BMW”

Avarija_Rīga 21.02.2013. 09

Gandrīz katrs Latvijā ir dzirdējis izplatīto stereotipu par „BMW” vadītājiem kā agresīvākajiem autobraucējiem ceļu satiksmē. Lai pārbaudītu šī mīta patiesumu, apdrošināšanas sabiedrības „Balta” eksperti izskatīja kompānijas rīcībā esošos atlīdzību pieteikumu datus un noteica automašīnas markas, kas visbiežāk izraisa ceļu satiksmes negadījumus.

„Lai iegūtu objektīvi salīdzināmu informāciju, veicām „Balta” apdrošināto transportlīdzekļu datu izpēti. Proti, tika ņemts vērā apdrošināto transportlīdzekļu skaits un to izraisīto ceļu satiksmes negadījumu skaits, proporcionāli nosakot rādītāju katrai atsevišķai auto markai. Tās ir situācijas, kur autovadītāji ir neatbilstoši rīkojušies, neievērojuši noteikumus vai arī distanci, ko par vienu no biežākajiem ceļu satiksmes negadījumu iemesliem min gan Valsts policijas pārstāvji, gan drošas braukšanas eksperti,” skaidro „Balta” transporta apdrošināšanas eksperts un autosportists Krišjānis Caune.

Šogad pagaidām neglaimojošā topa pirmajā vietā tiešām ierindojas „BMW” vadītāji, bet pērn jūtami vairāk avāriju bija izraisījuši braucēji ar „Lexus”.

„Balta” apdrošināšanas dati rāda, ka 2013.gada pirmajā pusē, atbilstoši iepriekš pieminētajam mītam, ceļu satiksmes negadījumus visbiežāk izraisījuši „BMW” vadītāji. Taču visa pagājušajā gada garumā „Lexus” vadītāji pārspēja kolēģus ar „BMW”, izraisot negadījumus par 22% biežāk! Šogad „Balta apdrošināšanas gadījumu statistikā „Lexus” ieņem otro vietu, no sliktu slavu ieguvušās „BMW” markas autovadītājiem atpaliekot par 2%. Savukārt trešo vietu biežāk izraisīto ceļu satiksmes negadījumu topā šogad ieņem „Toyota” autovadītāji.

Interesanti, ka „Balta” dati liecina, ka jaunāka izlaiduma „BMW” auto vadītāji ir piesardzīgāki. Jaunāko „BMW” modeļu īpašnieki izraisa ceļu satiksmes negadījumus par 15% retāk nekā vecāka izlaiduma „BMW” autovadītāji.