Aicina pievērst lielāku uzmanību bērnu dalībai ceļu satiksmē

bicycling-at-park

Sākoties siltākam laikam, gan pieaugušie, gan bērni arvien biežāk par savu pārvietošanās līdzekli izvēlas velosipēdu.

Lai arī ceļu satiksmes drošība uzlabojas un bērni ir kļuvuši izglītotāki, joprojām ik gadu ir ļoti daudz traumu. Pēc „BTA Insurance Company” datiem

visvairāk (27%) traumu tiek gūtas tieši, braucot ar velosipēdu,

kas ir bērnu iecienītākais pārvietošanās līdzeklis vasarā. Īpaša uzmanība jāpievērš pusaudžu vecuma bērniem, kuriem ir tieksme uz ekstrēmiem pasākumiem un bieži vien bravūra liek aizmirst par drošību.

„Pirms bērns dodas izbraucienā ar velosipēdu, aicinām vecākus atkārtoti ar viņu pārrunāt Ceļu satiksmes noteikumus un piekodināt, lai ir uzmanīgs un apzinās, ka pašam ir jārūpējas par savu drošību un jāuzņemas atbildība par dalību ceļu satiksmē. Protams, arī pieaugušajiem jāievēro drošas braukšanas pamatprincipi un jārāda piemērs bērniem. Aicinām vecākus arī apdrošināt bērnus, tādējādi pasargājot sevi no neparedzētiem finansiāliem zaudējumiem, ja bērnam gadīsies gūt traumu. No visiem mūsu klientiem, kam ir Nelaimes gadījumu apdrošināšana, tikai 8% ir bērni vecumā līdz 18 gadiem. Tā ir ļoti niecīga daļa, lai gan tieši viņi visbiežāk gūst iepriekš neparedzamas traumas,” norāda „BTA” Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore Ilva Priedniece.

Vakar sākās CSDD izglītojošais konkurss jaunajiem velosipēdistiem „Jauno satiksmes dalībnieku forums”, kurā sacentīsies 4.- 6. klašu skolēni dažādos Latvijas novados. Konkursa mērķis ir paaugstināt pusaudžu zināšanu līmeni satiksmes drošības jautājumos un ceļu satiksmes noteikumos, pirmās palīdzības sniegšanā cietušajam, velosipēda uzbūves un bojājumu novēršanas jautājumos, kā arī pilnveidot velosipēda vadīšanas meistarību, lai samazinātu ceļu satiksmes negadījumu skaitu.