Apdrošinātāji: Bedres uz ceļiem vairs nav tikai pavasara fenomens

Bedre_ziemas atkusnis

Lai arī par aktīvāko bedru negadījumu periodu tradicionāli uzskata ilgu ziemas atkušņa laiku un pavasari, šogad nekvalitatīva ceļu seguma izraisītie bojājumi ievērojamā skaitā pieteikti arī maijā un jūnijā, kas liek domāt, ka bīstamas bedres uz Latvijas ceļiem diemžēl vairs nav tikai ikgadējs pavasara fenomens.

Apdrošināšanas sabiedrības „Balta” dati liecina, ka šī gada pirmajos sešos mēnešos negadījumu, kuros automašīnas cietušas, iebraucot bedrēs, bijis izteikti vairāk nekā citus gadus.

Ja pērn pirmajā pusgadā „Balta” reģistrējusi 140 gadījumus, kad iebraukšana bedrē radījusi zaudējumus automašīnai, tad šogad to ir jau par 89% vairāk.

Salīdzinot ar 2012.gada pirmajiem sešiem mēnešiem, šogad attiecīgajā periodā „Balta” reģistrējusi 264 šādus negadījumus. Lielākā bedru nelaimes gadījumu intensitāte bijusi februārī, kad tika saņemti 69 atlīdzību pieteikumi. Arī aprīlī reģistrēts liels negadījumu skaits – 65.

„Lai arī bedres un to radītos bojājumus auto parasti saistām ar pavasari, šogad maijā un jūnijā, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, varēja novērot atlīdzību skaita pieaugumu. Ja pērn attiecīgajā laika periodā reģistrējām 44 gadījumus, tad šogad tie bija jau 69 gadījumi. Šī tendence, kuru pēdējos gados novērojam aizvien izteiktāk, visticamāk ir saistīta ar Latvijas ceļu kritisko stāvokli,” saka „Balta” atlīdzību direktors Ingus Savickis.

„Balta” izmaksāto atlīdzību summa par bedru negadījumiem, salīdzinot ar pērnā gada pirmajiem sešiem mēnešiem, ir palielinājusies. Pērn pirmajā pusgadā par bedru izraisītajiem negadījumiem atlīdzību apjoms sasniedza 23 000 latu, bet šogad attiecīgajā periodā izmaksāts gandrīz divas reizes vairāk.