Apskats: Autotransporta noslogotākās pilsētas Eiropā atrodas Beļģijā

Brussels Trafic_deredactie.be

Amerikāņu programmētāji no INRIX aprēķinājuši, ka autotransporta ziņā visnoslogotākās pilsētas Eiropā ir Brisele un Antverpene, ja ņem vērā maksimālo laiku, kas autobraucējiem jāpavada sastrēgumos jeb tā sauktajos „korķos”.

Aprēķināts, ka Beļģijas un faktiski arī Eiropas Savienības galvaspilsētā Briselē autovadītāji sastrēgumos vidēji zaudē 83 stundas gadā. Otrajā vietā ierindotajā Antverpenē ieslodzīti savās mašīnās braucēji zaudē vidēji 76 stundas. Pēc INRIX aprēķiniem vispieblīvētāko pilsētu topa augšgalā ir vēl divas Beļgijas pilsētas – Ģente un Šarleruā.

Tātad – ja vien ticam, ka INRIX dati ir pareizi, tieši Beļgija 2012.gadā izrādījusies lielākā laika zagle autobraucējiem.

Eiropas noslogotāko pilsētu TOP 25 trešajā pozīcijā ierindota britu metropole Londona, bet šķietami haotiskā Parīze tikai sestajā vietā. Savukārt Itālijas ziemeļu metropole Milāna, kas izrādījusies noslogotāka par galvaspilsētu Romu, ierindota tikai 13.vietā.

Komentējot INRIX apkopojumu telekanāls RTBF atzīmējis, ka Brisele un Antverpene tiešām esot pārblīvētas ar transportu, īpaši smagajām kravas mašīnām. Tas skaidrojams ar to, ka caur šīm pilsētām iet galvenā transporta plūsma uz lielāko Eiropas ostu Roterdamu Nīderlandē.

Piebildīsm, ka pazīstamais Tom Tom navigatoru ražotājs pērn oktobrī publiskotajā savā noslogotāko Eiropas pilsētu sarakstā Briseli bija ierindojis tikai 8.pozīcijā, bet līderu trijnieks bija minēts šādā secībā: Stambula, Varšava, Marseļa.