Ar 1.septembri izmaiņas Ceļu satiksmes noteikumos, tostarp par topošo autovadītāju apmācību

14-Autocela Tinuzi-Koknese sakumposms_28.04.2014 023

Piektdien, 1.septembrī stājas spēkā grozījumi Ceļu satiksmes noteikumos, atgādina Ceļu Satiksmes Drošības direkcija (CSDD). Tajos precizētas normas attiecībā uz distanci starp transportlīdzekļiem, topošo autovadītāju braukšanas apmācību, kā arī uz transportlīdzekļu maksimāli pieļaujamiem gabarītiem autopārvadājumos.

Ceļu satiksmes noteikumu grozījumos, atbilstoši Ceļu satiksmes drošības padomes 2015.gada 10.decembra sēdē nolemtajam, ir precizēta norma par to, kāda distance starp savu un priekšā braucošo transportlīdzekli ir jāietur kravas automobiļu vadītājiem, braucot ārpus apdzīvotām vietām. Turpmāk kravas automobiļu vadītājiem būs jāietur distance, kas, izteikta metros, ir ne mazāka par pusi no transportlīdzekļa braukšanas ātruma.

Piemēram, ja kravas auto brauc ar ātrumu 70 kilometri stundā, distancei jābūt ne mazākai kā 35 metriem.

Līdzīga prakse esot arī citās valstīs, norādīts šodien CSDD izplatītajā paziņojumā. Izmaiņas esot nepieciešamas, jo kravas auto vadītāji bieži neievērojuši drošu distanci, radot paaugstinātus draudus ceļu satiksmei, turklāt šādas cieši kopā braucošus kravas automobiļus faktiski nebija iespējams droši apdzīt.

Tāpat grozījumi paredzot atcelt aizliegumu veikt braukšanas apmācību dzīvojamās zonās. Priekšlikums pamatots ar to, ka apmācāmajām personām jāapgūst braukšanas iemaņas arī dzīvojamās zonās un citās valstīs nepastāvot šāds ierobežojums. Izanalizējot situāciju, kā arī citu valstu noteikumus, ticis pieņemts lēmums atcelt braukšanas apmācības aizliegumu dzīvojamās zonās.

Ceļu satiksmes noteikumu grozījumos tiekot pārņemtas Eiropas Savienības Direktīvas prasības, precizējot transportlīdzekļu maksimāli pieļaujamos gabarītus iekšzemes un starptautiskajos autopārvadājumos, kā arī šo transportlīdzekļu maksimālo pieļaujamo masu starptautiskajos autopārvadājumos. Ņemot vērā zinātnes un tehniskos sasniegumus, īpaši saistībā ar alternatīvo degvielas izmantošanu, esot pārskatīti pieļaujamie transportlīdzekļu gabarīti, faktiskās masas un ass slodzes.

Ar šīm un citām izmaiņām detalizētāk var iepazīties šeit.