Atbalsta bargākus sodus par ātruma pārkāpšanu

fotoradars_3

Saeima ceturtdien (22.01.) otrajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, ar kurām plānots sīkāk diferencēt naudas sodus par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

Likuma grozījumu projekts paredz, ka turpmāk par ātruma pārsniegšanu līdz 10 km/h vieglo automobiļu vadītājiem būs tikai brīdinājums, savukārt kravas auto varēs izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu 10 eiro.

Par ātruma pārsniegšanu no 11 līdz 20 km/h vieglajiem automobiļiem ārpus apdzīvotām vietām paredzēts brīdinājums vai 15 eiro naudas sods, bet apdzīvotās vietās brīdinājums vai 30 eiro. Savukārt smago automobiļu vadītājiem par šādu pārkāpumu būs jārēķinās attiecīgi ar brīdinājumu vai 30 eiro sodu ārpus apdzīvotām vietām un 40 eiro apdzīvotās vietās.

Par būtiskiem ātruma pārkāpumiem paredzēto naudas sodu plānots dubultot.

Ja patlaban vieglajiem automobiļiem par ātruma pārsniegšanu no 51 līdz 60 km/h sods ir 120 – 140 eiro, pēc likuma stāšanās spēkā tas būs robežās no 240 līdz 280 eiro. Savukārt par ātruma pārsniegšanu virs 60 km/h sods plānots robežās no 350 līdz 650 eiro līdzšinējo 210 līdz 430 eiro vietā. Par pārkāpumiem apdzīvotās vietās un ar kravas auto paredzēti vēl bargāki sodi.

Likumprojekts paredz sodu par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu arī mopēdu vadītājiem. (Lai gan Latvijas likumsargu rīcībā nav tāda aprīkojuma, ar ko iespējams korekti izmērīt mopēda/skūtera pārvietošanās ātrumu!)

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā Saeimā vēl būs jāskata trešajā lasījumā.