Ātruma kontroles maratona laikā pieķer dzērājšoferi „lidojot” ar 162 km/h

Celu policija_reids

Kontroles maratonam sākoties, policisti novēroja, ka autovadītāji brauc gana prātīgi un būtiski ātruma pārkāpumi netika konstatēti, taču līdz akcijas noslēgumam pārkāpēju skaits būtiski audzis. Kontroles maratona laikā šogad uz ceļiem fiksēti teju par 100 ātruma pārkāpējiem vairāk nekā pagājušajā gadā. No pārbaudītiem 2116 transportlīdzekļu vadītājiem ātrumu pārsniedza 709, ziņo Valsts policija.

Akcijas laikā fiksēti vairāki ātruma pārsniegšanas gadījumi, kad šoferi steigušies ar būtiski pārsniegtu ātrumu. Viens no lielākajiem konstatētajiem pārkāpumiem fiksēts ap pulksten 19:40 Zemgales reģionā uz autoceļa Birži – Bebrene. Tur kāds 1992.gadā dzimis automašīnas „Audi 100” vadītājs, vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā, traucies ar 162 kilometriem stundā.

Pārbaudot šoferi, izrādījās, ka vīrietis piedevām bijis 3,18 promiļu lielā alkohola reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

„Audi” šoferis arī iepriekš 2013.gadā ticis pieķerts vadām spēkratu alkohola reibumā, toreiz no alkohola pārbaudes gan atteicies.

Savukārt Kurzemes reģionā ap pusnakti Kalvenes pagastā uz autoceļa Rīga – Liepāja fiksēts kāds „Chrysler Pacifica” automašīnas vadītājs, kurš steidzās ar ātrumu 164 kilometri stundā. Tāpat Kurzemē fiksēts būtisks ātruma pārkāpums pie kāda daudzdzīvokļu māju masīva, kur atļauto 50 kilometru stundā vietā autovadītājs traucies ar ātrumu 111 kilometri stundā.

Visvairāk atļautā braukšanas ātruma pārkāpēju fiksēti Zemgalē – 198. Bet Vidzemē, Kurzemē un Rīgas reģionā konstatēts līdzīgs pārkāpēju skaits, tas ir 154 Vidzemē, 152 Rīgas reģionā un 149 Kurzemē. Vismazāk ātruma pārkāpēju fiksēti Latgalē – 56.

Akcijas laikā ātruma kontroli veica teju 300 Valsts policijas amatpersonas.