Auditori iesniedz ziņojumu par radariem, lēmuma pieņemšana valdībā ieilgs

Radars_Apuzes iela 34_ 22.10.2012 01

Iekšlietu ministrija (IeM) piektdien, 23.novembrī saņēmusi auditorkompānijas «Pricewaterhouse Coopers» (PwC) sagatavoto ziņojumu par situāciju ar fotoradariem, aģentūru LETA informēja iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) padomniece Daiga Holma. Ziņojuma saturu ministrija gan neatklāj.

Ziņojumā ir vērtēts fotoradaru ražotāja – Vācijas kompānijas «Vitronic Dr.-Ing. Stein Bildverarbeitungssysteme GmbH» («Vitronic GmbH») – finanšu piedāvājums un iespējamie fotoradaru iegādes darījuma riski. Saņemto informāciju jau sākuši pētīt IeM, kā arī Valsts policijas (VP) juristi.

«Ņemot vērā to, ka izvērtējums ir apjomīgs, IeM nepieciešams laiks sava viedokļa noformulēšanai un saskaņošanai ar pārējām ministrijām, līdz ar to jautājums par Ministra kabineta doto uzdevumu par iespējamo fotoradaru iegādi no Vācijas uzņēmuma »Vitronic Gmbh« vai jauna konkursa rīkošanu tiks skatīts Ministru kabinetā 4.decembrī,» pastāstīja Holma.

Iepriekš gan bija plānots, ka priekšlikumu pirkt vai nepirkt fotoradarus IeM valdībai iesniegs jau nākamnedēļ.

Gala lēmumu šajā jautājumā pieņems Ministru kabinets.

Kā ziņots, auditu IeM bija pasūtīja, lai, pamatojoties uz tajā iegūtajiem datiem, varētu izvērtēt, vai valstij būtu izdevīgi atpirkt no Vācijas ražotāja «Vitronic GmbH» ne vairāk kā 57 radarus, kas līdz septembra beigām bija uzstādīti uz Latvijas ceļiem.

Jau ziņots, ka 28.septembrī VP lauza ar «V-Traffic» (iepriekš – «Vitronic Baltica un partneri») noslēgto līgumu par fotoradaru uzstādīšanu un apkalpošanu. Dažas dienas pirms tam valdība uzdeva IeM divu mēnešu laikā izvērtēt iespēju atpirkt no Vācijas kompānijas «Vitronic GmbH» jau uzstādītos radarus.

Lai izvērtētu, vai valstij fotoradaru iegāde būtu izdevīga, IeM piesaistīja auditorkompāniju PwC, uzdodot tai izpētīt situāciju ar fotoradariem un sagatavot par to ziņojumu.