Autosportists Haralds Šlēgelmilhs māca pareizi veikt apdzīšanas manevru (Video)

Apdzisana_satiksme

Apdrošināšanas sabiedrība „BTA Insurance Company” (BTA), veicot pērn un šogad saņemto atlīdzības pieteikumu par ceļu satiksmes negadījumiem analīzi, secinājusi, ka visbīstamākās situācijas un vissmagākās sekas rodas, veicot apdzīšanas manevrus, neievērojot visus drošības un piesardzības nosacījumus. Lai veicinātu ceļu satiksmes negadījumu skaita samazināšos, izglītotu un apmācītu Latvijas autovadītājus par drošiem braukšanas principiem, BTA uzsāktās sadarbības ar Drošas braukšanas poligonu 333 ietvaros radījusi pirmo video instrukciju, kurā tiek sniegti praktiski padomi, kā pareizi veikt apdzīšanas manevrus.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistikas datiem 2013.gada pirmajā pusgadā, salīdzinājumā ar pērnā gada pirmo pusgadu, par 11% palielinājies ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo un cietušo skaits. Pērn ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 177 cilvēki, no kuriem 54 ir gājuši bojā pēc tam, kad auto, kurā atradies cietušais, saskrējies ar citu transportlīdzekli.

Apkopojot 2013. gada sešos mēnešos saņemtos KASKO atlīdzību pieteikumus, BTA secinājusi, ka katrs piektais KASKO atlīdzību pieteikums bijis par ceļu satiksmes negadījumu, kurā notikusi transportlīdzekļu sadursme. Viens no biežākajiem sadursmes cēloņiem ir bijis tieši nepareiza vai pārgalvīga apdzīšanas manevra veikšana.

BTA: nepareiza apdzīšanas manevra veikšana – biežākais traģisku ceļu satiksmes negadījumu iemesls.

Pērn  lielākā BTA KASKO atlīdzība (Ls 63 778) bijusi tieši par avāriju, kas izraisīta padzīšanas laikā Kāda vieglā automašīna, veicot pārgalvīgu apdzīšanas manevru, iebrauca pretējā braukšanas joslā, kur notika sadursme ar maršruta autobusu un sadursmes rezultātā maršruta autobusam tika radīti ievērojami bojājumi, savukārt vieglās automašīnas vadītājs un pasažiere gāja bojā.

Arī šogad BTA saņēmusi jau virkni apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu par ceļu satiksmes negadījumiem – transportlīdzekļu sadursmēm, kuru cēlonis bijis nepareiza vai pārgalvīga apdzīšanas manevra veikšana.

Lai veicinātu ceļu satiksmes negadījumu skaita samazināšos, izglītotu un apmācītu Latvijas autovadītājus par drošiem braukšanas principiem, BTA uzsāktās sadarbības ar Drošas braukšanas poligonu 333 ietvaros ir izveidojusi pirmo video instrukciju, kurā tiek sniegti praktiski padomi, kas jāievēro uz ceļa, veicot apdzīšanas manevru. Arī Drošas braukšanas poligona 333 pārstāvji atzīst, ka aizvien biežāk smagu ceļu satiksmes negadījumu iemesli ir autovadītāju pārgalvīga rīcība, nepietiekama situācijas novērtēšana vai pieredzes trūkums, veicot apdzīšanas manevrus uz ceļa. Arī elementāru ceļu satiksmes noteikumu neievērošana kļūst par iemeslu smagām avārijas sekām.

Pirmā video instrukcija pieejama http://www.youtube.com/watch?v=ZpROuknzozo&feature=youtu.be