Avarējis pirmais „BMW i8”

BMW_i8_avarija

Līdz „BMW” topošās kupejas „i8” nonākšanai tirgū atlicis vēl nepilns gads, taču nupat reģistrēts pirmais satiksmes negadījums ar bavāriešu hibrīdautomobiļa piedalīšanos.

Medijos ātri izplatījusies bilde, kur redzams aizvadītajā nedēļā uz autostrādes avarējušais „BMW i8”. Kā noskaidrojuši vācu žurnālisti, negadījums noticis uz autoceļa A92 netālu no Bavārijas pilsētiņas Fraicingas.

Policijas informācija liecina, ka pirmssērijas prototipam pie stūres atradies trīsdesmitgadīgs (vārds netiek atklāts) rūpnīcas izmēģinātājs, kurš slapja sniega un šķīdoņa apstākļos nav spējis novaldīt vadību zaudējušo automobili. Sākotnēji tas atsities pret kreiso sadalošo barjeru, bet pēc tam jau ar salauztu stūres mehānismu aizslīdējis ceļa labajā malā. Ne „BMW i8” vadītājs, ne arī citi satiksmes dalībnieki negadījumā nav cietuši. Policijas protokolā fiksēts, ka avarējusī mašīna ir nopietni sabojāta un nav atjaunojama.

Lai gan šis negadījums droši vien izjauks „BMW i8” izmēģinājumu grafikus,

nozares speciālisti apšauba, ka tas varētu ietekmēt modeļa ražošanas starta laiku.

Atgādināsim, ka „BMW i8” ir aprīkots ar hibrīddzinēju, kurā apvienots 1,5 l benzīna turbomotors un elektromotors. Spēka agregātu sistēmas summārā jauda ir 362 ZS, bet griezes moments – 570 Nm. Automobiļa plānotā cena (Vācijā) – 126 000 eiro.

Birkas: