Braukšanu reibumā varētu ierobežot ar „Interlock”

Dzerajs_2

Virknē Eiropas valstīs, kā arī ASV, Austrālijā un pat Argentīnā, cīņai ar braukšanu alkohola reibumā, ieviesta „Interlock” programma. Tā darbojas uz brīvprātības principa, taču sabiedriskajā transportā daudzviet noteikta kā obligāta.

Šoferiem, kuri pieķerti vadot transportlīdzekli reibumā, tiek dota izvēle – vadītāja tiesību zaudēšana uz noteiktu termiņu vai iesaistīšanās „Interlock”. Pieķertajiem laika periodu, kurā dalība programmā kļūst obligāta, nosaka tiesa, vērtējot pārkāpuma smagumu. Ja autovadītājs izdara pārkāpumus atkārtoti, dalība „Interlock” tiek apturēta, un autovadīšanas tiesības ir zaudētas.

Transportlīdzekli, kam uzstādīts profesionālais „Interlock” alkometrs, nav iespējams iedarbināt, pirms netiek veikts izelpas tests.

Ja izelpā uzrādās alkohols, auto neizdosies iedarbināt. Pēc 15 minūtēm tests jāveic atkārtoti. Ja viss ir kartībā, vadītājs var uzsākt braukšanu. Arī braukšanas laikā ierīce lūdz veikt atkārtotu testu, lai izslēgtu alkohola lietošanu, vadot auto. Visi testi tiek reģistrēti un kontroles iestādes, veic pārbaudes ik pēc 60 – 90 dienām.

Jau drīzumā „Interlock” esot plānots ieviest arī Lietuvā un tiek lēsts, ka šādas programmas ieviešana būtu nozīmīgs solis satiksmes drošības uzlabošanā arī Latvijā.