Ceļu būves uzņēmumam „8 CBR” – 55

Celsh_img_0034

Atzīmējot Latvijā vecākā ceļu būves uzņēmuma „8 CBR” jubileju, šo sestdien, 21. jūnijā, Smiltenē norisinās vērienīgs ceļu tehnikas šovs, ceļu būves paraugdemonstrējumi un ekskursija “Smiltene – ceļinieku pilsēta”.

Pasākuma laikā apmeklētājiem dota iespēja klātienē vērot ceļu tapšanas procesu, aplūkot un fotografēt dažādu ceļu būves tehniku, kā arī tikties ar uzņēmuma speciālistiem.

No 1959. gadā izveidota ceļu celtniecības rajona 55 gadu laikā uzņēmums „8 CBR” ir attīstījies par vienu no vadošajiem ceļu būvniekiem Latvijā.

Kopumā uzņēmuma pastāvēšanas laikā tā speciālisti ir uzbūvējuši un rekonstruējuši 2000 km Latvijas ceļu un 194 tiltus.

Pagājušajā gadā vien veikti darbi vairāk nekā 50 ceļu būves objektos, tostarp pabeigta autoceļa E22 posmu Viskāļi – Koknese un Ludza – Terehova un autoceļa P40 Alūksne – Zaiceva posma Ploskums – Zaicevare rekonstrukcija, kā arī tilta pār Sarkanīti un Pededzi pārbūve u.c. infrastruktūrai nozīmīgi objekti.

„8 CBR” vēsturiski ir viens no lielākajiem darba devējiem Smiltenē. Šobrīd uzņēmumā tiek nodarbināti vairāk nekā 200 cilvēki. Pēdējos gados uzņēmumā īstenotā saimnieciskā darbība ļāvusi par19% paaugstināt vidējo darba algu.

„Mūsu uzņēmuma vērtība nav naudā, bet gan cilvēkos, kuri te strādājuši un strādā joprojām. Varam lepoties ar savu darbinieku lojalitāti – 7 cilvēki uzņēmumi strādā pat vairāk kā 40 gadus. „8 CBR” darbinieki ir īsti profesionāļi, kas deg par savu lietu. Tieši šādi cilvēki ir uzņēmuma lielākā vērtība un veiksmes atslēga,” atzīst „8 CBR” valdes priekšsēdētājs Andris Lacbergs.

2013. gadu „8 CBR” noslēdza ar 10% apgrozījuma pieaugumu. To veicināja līdztekus ceļu būvei un rekonstrukcijai realizētā asfalta apjoma pieaugums. Pagājušajā gadā ceļu būvnieks realizēja par 72% vairāk asfalta nekā gadu iepriekš.

„Šogad tehnisko iekārtu atjaunošanai plānojam investīcijas 300 tūkstošu eiro apmērā. 55 gados gūtā darba pieredze kombinācijā ar modernu tehnisko aprīkojumu mums ļaus kļūt vēl kvalitatīvākiem un ražīgākiem, t.i., paveikt lielāku darba apjomu augstākā kvalitātē, veltot tam īsāku laiku,” norāda A. Lacbergs.