Cilvēkiem vienkārši aizliegs vadīt automašīnas

elon-musk-is-borrowing-another-150-million-from-goldman-sachs-to-buy-more-tesla-stock

Kompānijas „Tesla Motors” vadītājs Īlons Masks (attēlā) ir paziņojis, ka drošības vārdā cilvēkiem drīzumā vienkārši atņems iespēju vadīt automašīnas. Spēkrati ar autonomo vadību pēc gadiem desmit būs tikpat pašsaprotami kā lifti daudzstāvu namos.

Šādu „saulainu” nākotnes vīziju Masks prezentēja pirms pāris dienām, uzstājoties kompānijas „NVIDIA” rīkotajā konferencē. Viņš uzsvēra, ka, uzticot automašīnu vadīšanu „gudrai” elektronikai, iespējams glābt daudzas dzīvības.

Speciālisti gan ir vienisprātis, ka līdz tam, kamēr automašīnas tiks masveidā aprīkotas ar autonomajām vadības sistēmām, vēl paies diezgan ilgs laiks. Pirmie pārbaudīties un pilnīgi funkcionālie paraugi varētu nonākt apritē jau aptuveni pēc gada, taču daudzu valstu likumdošanas adaptācija saistībā ar šo jauno, daudziem grūtgalvjiem-ierēdņiem pagaidām vēl nesaprotamo realitāti prasīs vairākus gadus. „Tesla” boss uzskata, ka tad, kad to beidzot izdosies paveikt, patērētāji strauji apradīs ar pašgājējiem automobiļiem, un beigu-beigās uzticēt auto vadību elektronikai būs pavisam ierasta lieta.

Tikpat ikdienišķi, kā šodien nospiest pogu liftā.

Īlons Masks prognozē, ka automašīnu autonomās vadības sistēmas kļūs par mūsu dzīves neatņemamu sastāvdaļu pēc gadiem divdesmit.

Birkas: