CSDD atklāj pieteikšanos tradicionālajām jauno velosipēdistu sacensībām

CSDD_Jauno velosipedistu konkurss 2

Lai uzlabotu skolēnu zināšanas un prasmes par ceļu satiksmes drošību, jau 21 gadu pēc kārtas Ceļu Satiksmes Drošības direkcija (CSDD) arī šogad rīko konkursu jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem – „Jauno satiksmes dalībnieku forums – 2014” un aicina skolēnus pieteikties dalībai tajā.

Lai kļūtu par sacensību dalībniekiem, skolēniem jābūt dzimušiem 2002.-2004.gadā,

jāizveido sešu cilvēku komanda, jāizdomā tās nosaukums un jāpiesakās.

Komandas dalībai sacensībās jābūt saskaņotai ar skolotāju vai ar citu pieaugušo, un katru komandu uz sacensībām pavada viens vai divi pieaugušie – skolotāji vai vecāki.

Pieteikuma anketa dalībai sacensību pirmajā kārtā atrodama šeit: http://ej.uz/3p24. Iesniegums ne vēlāk kā divas dienas pirms konkrētā reģiona sacensībām jānosūta uz attiecīgo CSDD nodaļu pa pastu vai uz e-pastu sacensību rīkotājiem: Normunds.Berzs@gmail.com.

Sacensību nolikums atrodams CSDD mājas lapā: http://ej.uz/691y, turpat meklējams arī sacensību vērtēšanas nolikums: http://ej.uz/umi3. Tāpat kā iepriekšējās sezonās, arī šogad Jauno satiksmes dalībnieku foruma sacensības plānotas trijās kārtās:

-       pirmā kārta, kopskaitā 32 sacensības, notiks Latvijas reģionos no 17.aprīļa līdz 29.maijam. Norises grafiks atrodams šeit: http://ej.uz/aqx8;

-       otrā kārta – Latvijas fināls, notiks no 6.jūnija līdz 7.jūnijam. Tajās piedalīsies komandas, kuras ieguvušas augstāko novērtējumu sava reģiona jeb pirmās kārtas sacensībās un kurās ir trīs meitenes un trīs zēni;

-       trešā kārta – Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības notiks Norvēģijā no 2014. gada 5.septembra līdz 8.septembrim, kur piedalīsies Latvijas fināla uzvarētājkomanda.

CSDD_Jauno velosipedistu konkurss

Visās kārtās sacensību dalībniekiem jādemonstrē savas teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem un satiksmes drošību, jāprot sniegt pirmā medicīniskā palīdzība, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāveic praktiskā braukšana. Sacensību laikā var tikt piedāvāti papildus uzdevumi, ar ko dalībnieki tiks iepazīstināti maču laikā.