CSDD un policijas reidā defektus konstatē 11% automašīnām, riepu vecumam uzmanību nepievērš

13-Nissan X-Trail 2014

Ceturtdien, 12.februārī, CSDD un Valsts policija uz Pierīgas ceļiem kopīgi veica automašīnu tehniskās pārbaudes, īpašu uzmanību pievēršot transportlīdzekļu riepām, kopīgā paziņojumā vēsta pārbaužu veicēji.

Kā jau iepriekš vēstīts, drošai satiksmei atbilstošu riepu jautājumu atbildīgās institūcijas aktualizēja pēc traģisko satiksmes negadījumu lavīnas janvāra beigās, kad Rīgā, Biķernieku sporta bāzē tika aizsākta autovadītāju bezmaksas apmācība autovadīšanā ziemas apstākļos.

Tādēļ šā gada 26.janvārī notikušajā Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē tika nolemts uzdot Valsts policijai sadarbībā ar CSDD veikt transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroli uz ceļiem, īpašu uzmanību pievēršot tieši transportlīdzekļu riepu stāvoklim.

CSDD un policija ziņo, ka 12.februārī tikuši pārbaudīti 130 transportlīdzekļi, tostarp 77 vieglie un 53 kravas. Kādas nebūt neatbilstības, kas var ietekmēt satiksmes drošību, konstatētas 14 automašīnām jeb 11%.

Spēkā esošiem normatīvajiem aktiem

neatbilstošas riepas gan konstatētas tikai diviem vieglajiem auto jeb 1,5%.

Pārbaudes veicēju ziņojumā norādīts, ka diviem auto riepu protektors izrādījies nodilis vairāk, kā pieļauts Satiksmes noteikumos.

Diemžēl nekāda analīze netiek sniegta par automašīnu riepu vecumu, kas gan normatīvajos aktos nav limitēts, taču arī nopietni apdraud satiksmes drošību. Atgādināsim, ka janvāra beigās tieši šim momentam tika pievērsta liela uzmanība.

Atliek secināt, ka

publiskotie pārbaudes dati nesniedz patieso ainu riepu problēmas nopietnībā.

Autovadītājiem par konstatētajiem pārkāpumiem, atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam, Valsts policija sastādīja protokolus. Nolūkā uzlabot satiksmes drošību, šādus transportlīdzekļu pārbaudes reidus CSDD un Valsts policija sola rīkot arī turpmāk.

CSDD un Valsts policijas 12.februāra pārbaudē konstatētās neatbilstības

77 pārbaudītajiem vieglajiem auto:

o   diviem automobiļiem bija nepietiekams protektora dziļums – 1,5 un 3 milimetri (minimālais atļautais dziļums ziemā – 4 milimetri);

o   astoņiem transportlīdzekļiem konstatētas problēmas ar gaismām (uzstādītas neatbilstošas „ksenona lampas”);

o   vienam autovadītājam bija beidzies medicīniskās izziņas derīguma termiņš

-        53 pārbaudītajiem kravas auto: trijiem konstatēta neatbilstoša bremžu sistēmas darbība.