„DBS Autoskola”: sieviešu parkošanās prasmes uzlabojas (+FOTO)

7-DBS_meistarklase

Par godu starptautiskajai sieviešu dienai „DBS Autoskola” rīkoja vairākas dienas garas bezmaksas parkošanās nodarbības autovadītājām sievietēm. Nu jau par tradīciju kļuvušo šādu iespēju atsvaidzināt savas prasmes automašīnu novietošanai stāvvietā izmantoja aptuveni 160 dāmas.

“Mums ir liels prieks, ka katru gadu dalībnieču prasmes ir arvien labākas. Tas nozīmē, ka autoskolas savu darbu dara arvien labāk, kā arī to, ka

Vismaz sievietes arvien lielāku uzmanību pievērš tam, kā atstāj automašīnas kaut vai pie tiem pašiem tirdzniecības centriem.

Protams, līdz ideālam vēl ir tālu, bet ar kaut ko ir jāsāk un progress ir redzams,” Pēc trijām darbpilnām nodarbību dienām atzina DBS Autoskolas apmācību direktors Artūrs Priednieks.

5-DBS_meistarklase

Šogad DBS instruktori apmācību dalībniecēm palīdzēja ne vien apgūt tehniku, kā labāk novietot automašīnu stāvēšanai paralēli vai perpendikulāri braucamajai daļai, izmantojot klasiskos apmācību pilonus un stabiņus, bet arī mācīja to darīt ikdienas apstākļos – starp īstām automašīnām, kā arī centās palīdzēt autovadītājām, kurām bija īpaši jautājumi, piemēram, par automašīnas novietošanu brauktuves kreisajā pusē.

Nav arī noslēpums, ka sievietes pie stūres ir kopumā disciplinētākas kā vīrieši

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) apkopotā informācijas liecina, ka gada laikā – no 2013.gada marta līdz 2014.gada martam sieviešu autovadītāju skaits pieaudzis par vairāk nekā 8100 daiļā dzimuma pārstāvēm. Šobrīd no kopējās šoferīšu saimes sievietes ir nedaudz vairāk kā 40% (pērn – nepilni 40%). Līdzīgi kā 2012.gadā, arī 2013.gadā sievietes braukušas uzmanīgāk, vairāk domājot par savu, pasažieru un līdzcilvēku drošību, kopumā no visiem ceļu satiksmes negadījumiem izraisot vienu trešo daļu.

CSDD ir apkopojusi arī populārākos sieviešu – autovadītāju vārdus Latvijā. Pirmās divas vietas ieņem Jeļenas (7513 vadītājas) un Tatjana (7513 vadītājas), tām seko Ineses un Ingas. Vēl pirmajā desmitniekā ir Olgas, Svetlanas, Ilzes, Kristīnes, Irinas un Daces. Vissliktāk ceļu satiksmē pērn uzvedušās Kristīnes, kas kopā izdarījušas 472 ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Otras nedisciplinētākās bija Jeļenas ar 457 pārkāpumiem, bet trešā vietā ierindojās Ilzes, kuras likumu pārkāpa 418 reizes.