Diennakts laikā pieķer tuvu 600 atļautā ātruma pārkāpējus

Celu policija_reids

Ātruma kontroles maratona laikā Latvijā pārbaudīti 2002 transportlīdzekļu vadītāji, no kuriem 578 bija pārsnieguši atļauto braukšanas ātrumu, par kampaņas rezultātiem ziņo Valsts policija.

Atgādināsim, ka uz Latvijas ceļiem laikā no 16.aprīļa pulksten 6:00 līdz 17.aprīļa 6:00 vienlaikus ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm tika īstenota pastiprināta atļautā braukšanas ātruma kontrole un diennakts laikā likumsargiem izdevies pieķert gandrīz 600 pārkapējus.

Kā novērojusi „AutoMedia.lv”,

citkārt diennaktī tiek sastādīti vidēji aptuveni uz pusi mazāk protokolu par ātruma pārsniegšanu.

Tanī pat laikā iereibušu vai narkotisko vielu iespaidā braukušu vadītāju pieķertais skaits nav bijis lielāks nekā citkārt, jo par šādu apdraudējumu satiksmes drošībai sastādīti vien 14 protokoli.

Akcijas laikā vislielākais konstatētais ātruma pārkāpums fiksēts uz autoceļa Rēzekne – Daugavpils – Lietuva 169.kilometrā, kur kāds transportlīdzekļa vadītājs traucies ar 162 kilometriem stundā lielu ātrumu. Savukārt uz autoceļa Liepāja – Tāši, kāds iereibis šoferis pārvietojies ar 151 kilometru stundā lielu ātrumu. Veicot automašīnas pārbaudi, atklājies, ka 1963.gadā dzimušais vīrietis bija 2,45 promiļu reibumā.

Visvairāk atļautā braukšanas ātruma pārkāpēju tika fiksēti Rīgas reģionā un Zemgalē – 180 un 177 autovadītāji. Par gandrīz simts pārkāpumiem mazāk fiksēts Vidzemē un Latgalē – 92 un 83 šoferi – ātrbraucēji, savukārt Kurzemes reģionā konstatēti 46 ātruma pārsniegšanas gadījumi.

Taču, neskatoties uz atsevišķiem negatīvajiem piemēriem, kopumā uz Latvijas Valsts ceļiem, laikā no 16.aprīļa 6:00 līdz 17.aprīļa 6:00 konstatēts vidējā braukšanas ātruma samazinājums par diviem līdz trīs kilometriem stundā, rezumēts Valsts policijas ziņojumā.

Jūrmalā 21.-23. aprīlī norisināsies Eiropas ceļu policijas tīkla (TISPOL) seminārs, kura laikā ES dalībvalstu ceļu policijas augstākās amatpersonas analizēs arī pirmā starptautiskā ātruma kontroles maratona rezultātus, kā arī sniegs priekšlikumus šādu Eiropas līmeņa pasākumu turpmākai norisei.