Eksperiments: Ar ko rīdziniekam visizdevīgāk aizbraukt uz Jūrmalu?

Plavinas ritenbraucejs_19.10.2012 01

Saulainās, vasarīgās dienas un siltais jūras ūdens vilina atpūtnieku pūļus uz pludmalēm, vienlaikus aktualizējot satiksmes sastrēgumu problēmu. Nereti nedēļas nogalē autovadītājiem uz šosejas Jūrmalas pievārtē nākas stāvēt pat stundu. Vai tiešām sastrēgumi ir neizbēgami? Kā pludmalē var nokļūt visātrāk, lētāk un veselībai draudzīgāk?

Lai atbildētu uz šiem jautājumiem, Eiropas Savienības iniciatīvas «Pārvietojies gudri» aktīvisti šo piektdien, 9.augustā veiks satiksmes eksperimentu.

Eksperiments sāksies plkst. 16:00 Rīgā, Doma laukumā un plānotais finišs ap 17.00 Majoros, Jūras ielā 23/25.

Eksperimentā dažādu transporta līdzekļu priekšrocības un trūkumus pārbaudīs vairāki sabiedrībā pazīstami cilvēki, tanī skaitā trīs mūsu kolēģi – par auto-moto un satiksmes lietām rakstošie žurnālisti:

mūziķis Intars Busulis ar elektrovelosipēdu,

uzņēmēja Marika Ģederte ar automašīnu,

žurnālists Arnis Blodons ar motociklu,

žurnāla Top Gear redaktors Ilmārs Līkums ar automašīnu,

portāla AutoNews.lv redaktors Kaspars Bergmanis ar motorolleri,

Harley Davidson entuziasts Sandris Paplauskis ar motociklu,

Gudrā Pilsētniece Ruta Millere ar vilcienu.

Dalībniekiem ceļā būs jāievēro visi Ceļu satiksmes noteikumi un jāveic daži ikdienišķi uzdevumi. Izdevīgākais transporta līdzeklis tiks noteikts, saskaitot rezultātus trīs kategorijās – ceļā pavadītais laiks, brauciena izmaksas un patērētais kaloriju daudzums.

Par iniciatīvu «Pārvietojies gudri»:

Eiropas Komisijas iniciatīva «Pārvietojies gudri» (Do the right mix), ko Latvijā īsteno Briseles komunikāciju aģentūras Mostra partnere sabiedrisko attiecību aģentūra Prospero, paredz elastīgu dažādu transporta līdzekļu un pārvietošanās veidu kombinēšanu. Tas vienlaikus risina vairākas Eiropas Savienības iedzīvotājiem aktuālas problēmas – tiek samazināti satiksmes sastrēgumi, mazināts atmosfēru sasildošo izplūdes gāzu apjoms un uzlabots eiropiešu veselības stāvoklis.

“AutoMedia.lv” piebilde: Jau pirms eksperimenta ņemamies prognozēt, ka ātruma ziņā pirmie galapunktā nonāks motociklisti un (jeb) motorollers. Piektdienas pēcpusdienas satiksme uz Jūrmalu ir blīva un divriteņu braucamajam tajā neapšaubāmi ir priekšrocības. Arī degvielas izmaksu ziņā divriteņu mororizētajiem transportlīdzekļiem vajadzētu būt taupīgākiem kā automobiļiem. Jautājums, ko iespēs motorollers? Iespējams, ka tas būs ne mazāk ātrs blīvā satiksmē un vēl taupīgāks kā mocīši. Subjektīvi šķiet, ka elektrovelosipēdam jāzaudē vismaz ātrumā, toties izmaksu ziņā Intara Busuļa braucamais varētu būt starp favorītiem. Tumšais zirdziņš neapšaubāmi ir vilciens un nav skaidrs kā tiks mērīts patērētais kaloriju daudzums. attiecīgi nav arī skaidrs gala rezultāts. Sekojiet informācijai vēlāk!

Pirms gadiem desmit, tolaik strādājot izdevniecībā “Auto Lats”, veicām mazliet līdzīgu eksperimentu. Automobiļa, motorollera un velosipēda vadītāji sacentās ātrumā, braucot no lidostas “Rīga” līdz Dailes teātrim. Pirmais finišu sasniedza motorollers. Pēc aptuveni divām minūtēm galamērķi bija automobilis, bet velosipēdists finišu sasniedza vēl pēc aptuveni piecām minūtēm. Ja ne skrejamais gabals no lidostas līdz Kalnciema ielas sākumam, velosipēdists būtu zaudējis krietni mazāk.

*Pievienotajam foto ir tikai ilustratīvs raksturs