Elektromobiļi sāk traucēt sabiedriskajam transportam

el_mobilu_uzlade_1

Norvēģija skaitās elektromobiļiem vislabvēlīgākā zeme pasaulē, tādēļ tur pamatoti ir vislielākā šo videi draudzīgo transportlīdzekļu koncentrācija, taču tam sāk parādīties pirmās nepatīkamās blakusparādības.

Norvēģijā elektromobiļu īpašnieki ir atbrīvoti no dažādām saistībām, ko jāpilda parasto spēkratu lietotājiem. Viņiem nav jāmaksā transporta un daži citi specifiski nodokļi, atsevišķās vietās viņiem ir bezmaksas autostāvvietas, kā arī bezmaksas akumulatoru uzlāde u.tml. Bez tam pilsētās elektromobiļu braucēji drīkst izmantot speciālās sabiedriskā transporta joslas.

Bet tieši tā pamazām kļūst par problēmu.

Proti, šobrīd Norvēģijā ir reģistrēti aptuveni 32 000 elektromobiļu. Un sastrēgumstundās, protams, liela daļa no tiem ir ielās, tostarp aktīvi izmanto sabiedriskā transporta joslas. Autobusu vadītāji aizvien biežāk sūdzas, ka elektromobiļu dēļ šajās joslās sāk veidoties sastrēgumi, stipri bremzējot transporta kustību. Viņi uzsver, ka laiks, ko šajos elektro-sastrēgumos zaudē simti sabiedriskā transporta pasažieri, ir daudz nozīmīgāks nekā tas, ko iegūst daži desmiti elektromobiļu braucēju.

Pagaidām Norvēģijas varas iestādes nogaidoši klusē. Taču nev izslēgts, ka jau drīzumā ierēdņi būs spiesti atcelt dažas no elektromobiļu priekšrocībām, tostarp liegt tiem braukt pa speciālajām sabiedriskā transporta joslām.