„Google” bezpilota automobiļi var sagraut auto nozari

Google_transport

Koncepcija, ko piedāvā „Google” projekta vadītājs Sebastjans Trans var radīt pamatīgu apvērsumu un pat haosu tādā nozīmīgā globālās ekonomikas sektorā kā autobūve un ar to saistītās nozarēs.

Runa ir par bezpilota automašīnām. Trans apgalvo, ka viņa koncepcija ļaus par 90% samazināt automašīnu skaitu – tātad izzudīs sastrēgumi – līdz ar to arī par 90% varēs samazināt enerģijas patēriņu un tik pat reizes satiksmes negadījumu skaitu.

Ko tad “Google” ģēnijs Trans ir izgudrojis? Runa ir par to, ka bezpilota  automobiļi varētu kļūt par sava veida sabiedrisko transportu.

Tā kā vidēji 95% no laika automašīna pavada neizmantota, Trans piedāvā ar speciālas datorprogrammas palīdzību organizēt mašīnu nodošanu no viena lietotāja citam, kuram tā konkrētā brīdī ir vajadzīga. Faktiski speciāla datorizēta sistēma organizē brīvo mašīnu piegādi infrastruktūras sektoros, kur tobrīd ir pieprasījums. Un šajā shēmā kā radīti ir elektromobiļi! Mistika! Neiespējami? Varbūt šobrīd tā šķiet, taču arī mobilo telefonu notikušais uzvaras gājiens savulaik vairumam likās utopija…

Tādējādi lietotājiem atkristu jebkādas rūpes par „savu auto”, nebūtu jāuztraucas par stāvvietām, par degvielas cenām, par satiksmes noteikumu ievērošanu, par regulārām apkopēm u.tml. Dzīve pārvērstos līdz nepazīšanai…

Taču vai varat iedomāties, cik daudzas nozares šāds „Google-mobilis” izputinātu? Ne tikai auto ražotājus, bet arī servisa uzņēmumus, naftas pārstrādes uzņēmumus, apdrošinātājus u.c. Miljoni cilvēku paliktu bez darba, dramatiski saruktu nodokļu ieņēmumi, bet, kas trakākais, vairāki simti kapitālistu zaudētu savus līdz šim garantētos lielos ienākumus. Neiespējami!!! Skaidrs, kā tieši pēdējie šādu „katastrofu” nepieļaus. Viņi ir gatavi spert visradikālākos soļus, lai nobremzētu jebkurus progresa ratus un saglabātu komfortablo „status quo”.