Ierosina Vācijā ieviest „nulle promiļu likumu”

traffic_on_the_highway

Acīmredzot arī Vācijā tuvojas vēlēšanas, jo kāds pārsvarā snaudošs Bundestāga deputātu spārns beidzot ir pamodies un nolēmis „paspīdēt” vismaz ar kaut kādu stulbumu.

Populārais vācu žurnāls „Der Spiegel” ziņo, ka zaļo partijas priekšsēdētājs Štefans Kūns ir ierosinājis Bundestāga apspriešanai likumu izmaiņas, kas pilnībā aizliegtu alkohola klātbūtni auto vadītāju organismā.

„Mēs vēlamies izteikt kolektīvu piekrišanu „nulles promilei”,” paziņojis Kūns.

Šo Vācijas „zaļo” iniciatīvu atbalsta arī Sociķi. Kā viszinoši uzsver Vācijas Sociāldemokrātiskās partijas pārstāve Sabīne Leidinga, ir aizvien vairāk liecību par to, ka „cilvēki pēc alkohola lietošanas nespēj pareizi novērtēt savas reakcijas ātrumu”.

Tiesa, šī kreiso politiķu aktivitātes imitācija diez vai novedīs līdz jelkādām pārmaiņām.

Pirmkārt, visai kategoriski pret šo priekšlikumu jau ir izteicies Vācijas satiksmes ministrs Aleksandrs Dobrinds, kurš uzsver, ka nav nekāda pamatojuma, lai mainītu ar likumu noteikto alkohola limitu. Otrkārt, likumprojekta izmaiņas ir nokritizējuši visaugstākā līmeņa policijas pārstāvji, kas šo iniciatīvu nosaukuši par vistīrāko populismu.

Informācijai: Vācijā darbojas salīdzinoši sarežģīta autovadītāju reibuma pakāpes kontroles sistēma. Vadītājiem-iesācējiem, kā arī visiem braucējiem, kas jaunāki par 21 gadu, jau pastāv „nulle promiļu” prasība. Pieredzējušiem vadītājiem limits ir 0,5 promiles, bet avārijas gadījumā vadītāju var atzīt par vainīgu jau gadījumā, ja tā asinīs tiek konstatēts vairāk par 0,3 promilēm.