Ierosina valstij neatpirkt “Vitronic” radarus, policija sola nodrošināt ātruma kontroli

Stacionarais radars Salaspils_15.10.2012 04

Iekšlietu ministrija (IeM) izskatīšanai 4.decembra, valdības sēdē iesniegusi lēmuma projektu, kas paredz noraidīt Vacvijas ražotāja “Vitronic Dr.-Ing. Stein Bildverarbeitungssysteme GmbH” (“Vitronic GmbH”) fotoradaru iegādes priekšlikumu.

Ja valdība IeM ierosinājumu atbalstīs, tad līdz 31.decembrim būs spēkā iepriekš noslēgtā vienošanās par radaru pagaidu izmantošanu, bet no 2013.gada janvāra uz valsts ceļiem ātrumu kontrolēs vien četri jau iepriekš nopirktie fotoradari un Valsts policijas (VP) ekipāžas, 3.decembrī preses konferencē žurnālistiem sacīja IeM un VP amatpersonas.

IeM lēmums nepirkt radarus pieņemts, izvērtējot auditorkompānijas “Pricewaterhouse Coopers” (PwC) ziņojumu, kurā

atzīts, ka “Vitronic GmBH” piedāvātais biznesa modelis ir neefektīvs, jo koncentrējas uz pārvietojamo radaru izmantošanu

un tā prasa daudzu cilvēku nodarbināšanu, kā arī tai ir augstas uzturēšanas izmaksas.

Kā sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, ja valdība lēmumu neatpirkt radarus akceptēs, tad būs nepieciešami divi jauni konkursi – par VP autotransporta nodrošināšanu ar ātruma mērīšanas ierīcēm, bet otrs iepirkuma konkurss būs jaunu stacionāro fotoradaru iegādei.

Policijas transporta aprīkošana ar ātruma mērīšanas ierīcēm varētu izmaksāt apmēram 500 000 latu, ko papildus paredzēts prasīt nākamā gada budžetā. Jauno fotoradaru iegādes konkursu nāksies izsludināt jaunajā gadā un Kozlovskis solīja, ka valsts maksimāli ātri centīsies nodrošināt papildus aprīkojumu automašīnām.

Lēmuma projektā arī paredzēts, ka valdība varētu uzdot “IeM kopīgi ar Satiksmes ministriju izvērtēt iespējamos fotoradaru ieviešanas risinājumus Latvijā un līdz 2013.gada 1.martam iesniegt Ministru kabinetā priekšlikumus par institūciju, kura nodrošinās fotoradaru ieviešanu, kā arī fotoradaru ieviešanas termiņiem.”

Kā ziņots, pirms nepilniem diviem mēnešiem IeM uzdeva kompānijai “Pricewaterhouse Coopers” (PwC) veikt auditu par situāciju ar fotoradariem, lai, pamatojoties uz auditā iegūto informāciju, varētu izvērtēt, vai fotoradaru atpirkšana no “Vitronic GmbH” valstij būtu izdevīga.

Jau vēstīts, ka septembra sākumā VP lauza līgumu ar “V-Traffic” (iepriekš – “Vitronic Baltica un partneri”) par fotoradaru uzstādīšanu un apkalpošanu un vērtēja iespēju atpirkt pašlaik izmantotos 57 radarus, no tiem 27 stacionāros, bet pārējos – pārvietojamos. Līdz gada beigām ir spēkā vienošanās par dažu radaru izmantošanu.