Ievērojami vairāk auto sadursmju ar meža dzīvniekiem

aimalx-large_530

Kā liecina apdrošināšanas sabiedrības „BALTA” apkopotie dati, aizvien biežāk tiek saņemti atlīdzību pieteikumi, kuros kā negadījuma iemesls norādīta sadursme ar dzīvnieku.

Ja pērn pirmajā pusgadā bija reģistrēti 247 gadījumi, kad automašīna sadūrusies ar dzīvnieku, tad šogad fiksēts par 28% vairāk šādu negadījumu. Iepriekš jau ziņots, ka šā gada janvārī tika pārspēts pērn oktobrī reģistrētais sadursmju ar dzīvniekiem skaita rekords – 80 šādu gadījumu. Otrs lielākais sadursmju skaits – 68 negadījumi – bijis maijā.

Visbiežāk – 52% no „BALTA” reģistrētajiem gadījumiem – ceļu automašīnām nav devušas stirnas. Aptuveni 10% gadījumu notriekti klaiņojoši suņi, 5% sadursmi izraisījušas mežacūkas, 3% – lapsas un vēl tikpat – zaķi. Reģistrētas arī atsevišķas sadursmes ar kaķiem, bebriem, jenotsuņiem un dažādiem putniem, kā arī neidentificētiem dzīvniekiem, kuriem pēc sadursmes izdevies aizbēgt.

Tradicionāli lielākie automašīnas bojājumi allaž rodas no sadursmes ar briedi vai alni.

Šogad reģistrēti 14 gadījumi, kad autobraucēji „noķēruši” briedi, un 13 „tikšanās” ar alni.   „BALTA” dati liecina, ka lielākais sadursmju skaits reģistrēts Kurzemē, tostarp aptuveni 10% negadījumu notikuši ceļa posmā Rīga-Ventspils, bet 5% negadījumu – Liepājas novadā.

Kopumā 2012. gada pirmajā pusē par sadursmēm ar dzīvniekiem „BALTA” segusi zaudējumus 140 000 latu apmērā, savukārt šogad atlīdzībās izmaksāti jau teju 170 000 latu. Jāpiebilst, ka 2012.gadā lielākā izmaksātā atlīdzība bijusi 11 561 lats.