Kravu izlaupītāji kļūst aktīvāki

41630439-cms

Organizācija „Transport Asset Protection Association” (TAPA), kas izmeklē kravas transporta izlaupīšanas gadījumus, publicējusi satraucošu statistiku, proti, beidzamā gada laikā Eiropas, Tuvējo Austrumu un Āfrikas reģionā šāda rakstura noziegumu skaits ir teju dubultojies.

Un nemieriniet sevi ar to, ka statistika aptver salīdzinoši lielu reģionu, kurā atrodas ne mazums dažādu pēc mūsu uzskatiem nelabvēlīgu valstu. Diemžēl lielākā daļa kravu izlaupīšanas gadījumu ir konstatēti tieši Eiropā.

Dati rāda, ka paplašinās gan noziedzīgo darbību ģeogrāfija – 2015.gada pirmajos sešos mēnešos kravu izlaupīšanas gadījumi tika fiksēti 19 ES valstīs, turpretim šogad jau 25 valstīs –, gan arī laupīšanu apjoms. Pērn pirmajā pusgadā Eiropā noziedznieki izlaupīja 516 kravas automašīnas, bet šogad paspējuši aptīrīt jau 1024. Tādējādi kopīgie nodarītie zaudējumi naudas izteiksmē sastāda attiecīgi 18,55 miljonus eiro un 27,31 miljonu eiro.

2015.gadā (sešos mēnešos) 100 tūkstošu eiro zaudējumu slieksnis tika pārsniegts 27 reizes, turpretim šogad – jau 50 reizes.

Zīmīgi, ka lielākā daļa šādu (rūpīgi izplānotu) noziegumu izdarīta Lielbritānijā.

TAPA eksperti norāda, ka kriminogēnās situācijas pasliktināšanos lielā mērā izraisa nelegālie imigranti no austrumiem, kā arī Rietumeiropā izklīdušās noziedzīgās pasaules pabiras no NVS un Austrumeiropas valstīm.