Krimā legāli tirgo Donbasā nozagtās automašīnas

Krim_1

Veikli darboņi Krievijas okupētās Krimas pussalas auto tirgu apgādā kā spēj, tostarp tur nonāk arī lielākā daļa bandītu kontrolētajās teritorijās – Doņeckā un Luhanskā –nozagtie spēkrati.

Kā medijiem atklājuši Ukrainas Satiksmes Drošības Valsts inspekcijas darbinieki, blēži automašīnām pieskrūvē Krimas numurus un izgatavo viltotu tehnisko pasi, un pēc tam ar prāmi pār Kerčas šaurumu zagtos automobiļus ieved krievu kontrolētajā pussalā. Savukārt tur dodas nomainīt automobiļa ukraiņu numurus pret krievu administrācijas jaunieviestajām numura zīmēm. Šis process notiek pilnīgi bez aizķeršanās, jo saprotamu iemeslu dēļ vietējiem reģistratoriem nav nekādu sakaru ar Ukrainas policiju,

turklāt nav arī ne mazākās vēlēšanās noskaidrot,

vai gadījumā konkrētais transportlīdzeklis nav izsludināts meklēšanā.

Ja neskaita nelielu lietoto automobiļu kustību, autotirgus Krimā ir gandrīz paralizēts. Sākoties Krievijas karaspēka patvaļai šajā teritorijā, praktiski visi auto ražotāji ātri vien izvācās no Krimas pussalas un vairs neielaižas nekādās sarunās ar tur esošajiem autosaloniem. Arī „gādīgās” Krievijas bankas pagaidām neizrāda vēlmi izsniegt anektēto teritoriju iedzīvotājiem kredītus automašīnu iegādei.

Tikmēr Krievijas apsaimniekotajā Krimā ceļu kvalitāte nekādi neuzlabojas. Tikai oktobrī, neveiksmīgi iebraucot bedrēs, ir gājuši bojā seši autobraucēji.