Latgalē policijas „strēlnieks” ievaino auto pasažieri

CP_78874848

Saulgriežu dienā (svētdien, 21. jūnijā) sensacionālu ziņu izplatīja latvju mediji: raugi, Latgalē Rugāju novadā kāds autovadītājs atteicies apstāties, tādēļ modrie likumsargi nolēmuši viņu apturēt, izmantojot šaujamieroci. Diemžēl, tā kā viņu profesionālā meistarība nevienā jomā, tostarp arī šaušanā nav īpaši augstā līmenī, tā nu gadījās, ka viena no lodēm trāpīja automašīnas pasažierei (rokā).

Lai pastāsts izklausītos briesmīgāk, tas sākas nevis ar reiz bija.., bet gan ar norādi, ka autovadītājs brauca bez tiesībām un bija alkohola reibumā, bet no ekspertīzes atteicās.

Lai gan īstais sākums ir atrodams Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka Normunda Krapša sniegtajā informācijā: „1975. gadā dzimis autovadītājs nepakļāvās uz vairākkārtēju prasību apturēt transportlīdzekli, tādēļ tika uzsākta šīs automašīnas vajāšana…”

Tā kā pakaļdzīšanās radījusi apdraudējumu satiksmes drošībai un policisti neesot spējuši izdomāt citu veidu, kā apturēt bēgošo automašīnu, viņi pieņēmuši lēmumu par šaujamieroča pielietošanu.

Tas, ka policisti nespēja „atrast citu veidu”, kaut kā nepārsteidz… Taču apgalvojums, ka pakaļdzīšanās radīja apdraudējumu satiksmes drošībai, gan. Manuprāt, pasākums „bēgšana-pakaļdzīšanās” pēc definīcijas rada apdraudējumu, un policistiem to vajadzēja apzināties vēl pirms viņi uzsāka šo bīstamo rotaļu. Un šajā sakarā rodas papildu jautājums:

vai šaudīšanās, policistuprāt, draudus nekam un nevienam neradīja?

„Un diemžēl jāsaka, ka šaujamieroča pielietošanas rezultātā tika iegūti miesas bojājumi pasažierei, tātad šī lode, acīmredzot, ir trāpījusi rikošetā… Bet par laimi viņa no ārstēšanās atteicās, tātad šī cauršautā brūce nav bijusi dzīvībai bīstama,” stāsta Krapsis.

Šeit nu absurda komēdija sasniedz savu kulmināciju. Pirmkārt, tātad šaušanas rezultātā “tika iegūti” nevis nodarīti miesas bojājumi… Un, otrkārt, sašautā sieviete no ārstēšanās PAR LAIMI attiecās. Tātad viņa bija sašauta, tomēr nolēma – kam gan lieki traucēt mediķus -, būs diezgan, ja aizbrauks mājās uz brūcei uzlīmēs plāksteri.

Lieku reizi jāsecina – ak dies, kādā purvā mēs dzīvojam…

Lai jums jauki un mierīgi Jāņi!