Latvijā uz laiku pārtrauc fotoradaru darbību

Celi Radars jeb zirgs

No piektdienas, 28.septembra Latvijā fotoradaru darbība uz laiku ir pārtraukta. Tas nozīmē, ka autovadītājiem par braukšanas ātruma pārsniegšanu ar fotoradariem administratīvā pārkāpuma protokoli netiks noformēti, bet uz ceļiem tiks pastiprināts ceļu policistu darbs, kuri strādās ar rokas radariem.

Valsts policijas (VP) preses pārstāve Lita Juberte aģentūru LETA informēja, ka no piektdienas līgums, kas tika noslēgts starp VP un komersantu “V-Traffic” (pirms tam – “Vitronic Baltica un partneri”), ir izbeigts. Tas nozīmē, ka komersanta radari joprojām var atrasties uz ceļiem, taču VP par to fiksētajiem pārkāpumiem administratīvā pārkāpuma protokolus nenoformēs.

Šobrīd norisinās sarunas par iespēju noslēgt pagaidu vienošanos ar komersantu, lai ātruma kontrole uz Latvijas ceļiem pārejas periodā tiktu nodrošināta tādā pašā līmenī. Nākamās nedēļas sākumā fotoradari atsāks darboties jau saskaņā ar šo noslēgto vienošanos. Kamēr norit sarunu process un fotoradaru darbība ir pārtraukta, uz ceļiem pastiprināti strādās policijas darbinieki.

Atļautā braukšanas ātruma kontrole tiks nodrošināta ar rokas radariem un ceļu policijas ekipāžām. Tāpat uz ceļiem savu darbu turpinās arī četri VP fotoradari, kas darbojas no 2008.gada. VP atgādina, ka atļautais braukšanas ātrums ir jāievēro jebkurā gadījumā, lai neradītu bīstamas situācijas uz ceļiem un neapdraudētu savu, savu tuvinieku un citu cilvēku veselību un dzīvību.

Jau vēstīts, ka otrdienas valdības sēdē tika nolemts 28.septembrī izbeigt līgumu un darīt visu iespējamo, lai nodrošinātu fotoradaru darbības nepārtrauktību tuvāko divu mēnešu laikā. Tas ir periods, kurā jārisina jautājumi par radaru tālākās darbības nodrošināšanu – par valstij visizdevīgākajām atpirkšanas izmaksām, apsaimniekošanas jautājumiem un citiem aspektiem.

Par to, kad tieši fotoradari atkal atsāks darboties, policija informēs nākamās nedēļas sākumā