Līgo svētku laikā policija atkal sola masveida reidus (ar “AutoMedia.lv” komentāru)

Celu policija_reids

No sestdienas, 20.jūnija līdz 25.jūnijam ieskaitot, Valsts policijas darbinieki strādās pastiprinātā režīmā, lai kontrolētu vai transportlīdzekļu vadītāji pie stūres nav sēdušies alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē. Visā Latvijā norisināsies masveida reidi, informē Valsts policija.

Pirmssvētku un svētku dienās ceļu policija visā Latvijā veiks reidus, tostarp būs arī masveida reidi, kuru laikā, tāpat kā iepriekšējā gadā, uz valsts galvenajiem ceļiem tiks pārbaudīts katrs šoferis. Tāpat policisti sekos līdzi tam vai transportlīdzekļu vadītāji nepārsniedz atļauto braukšanas ātrumu un ievēro pārējos ceļu satiksmes noteikumus.

Papildus likumsargi pievērsīs uzmanību arī mazāk aizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku veiktajiem pārkāpumiem,

vienlaikus skaidrojot riskus, kas rodas, ja kājāmgājēji, velosipēdisti un motociklu vadītāji neievēro ceļu satiksmes noteikumus un rada apdraudējumu ceļu satiksmes drošībai.

Postenis uz Rīgas-Pleskavas šosejas 2014.gada Jāņos. Sadalos spēkus, mūsuprāt būtu iespējams veikt plašāku un efektīgāku kontroli.

Postenis uz Rīgas-Pleskavas šosejas 2014.gada Jāņos. Sadalos spēkus, mūsuprāt būtu iespējams veikt plašāku un efektīgāku kontroli.

Šī gada pirmajos piecos mēnešos alkohola reibumā pie stūres sēdušies jau 1634 transportlīdzekļu vadītāji, gandrīz tikpat liels skaits iereibušu šoferīšu konstatēts arī pērn – 1584. Pagājušajā gadā Līgo un Jāņu dienā pie stūres reibumā bija sēdušies 51 šoferis. Tādēļ, arī šogad Valsts policija aicina šoferīšus izvērtēt svētku svinēšanas gaitu un, ja ticis lietots alkohols, nesēsties pie stūres. Pat, ja ir šķietami laba pašsajūta arī nākamajā dienā pēc alkoholisko dzērienu lietošanas, aicinām vēl atturēties vadīt transportlīdzekli, jo aizvien ir iespējama alkohola klātbūtne asinīs.

„AutoMedia.lv” komentārs: Pēc mūsu novērojumiem, iepriekšējos gados uz Līgo svētkiem, kad arī ikreiz bija solīta masveida kontrole, tā lielākoties aprobežojās ar dažiem pamatīgi nobloķētiem posteņiem uz galvenajiem autoceļiem, kā arī Rīgā. Un arī ne vienmēr un visur, jo Valsts policijai visticamāk trūkst cilvēkresursu masveida satiksmes kontrolei. Piemēram, ir gadījies Jāņu rītā no Ventspils līdz Rīgai atbraukt, sastopot vienu vienīgu policijas ekipāžu. Savukārt par nopietnu kontroli lauku apvidos pat nav vērts runāt, lai gan atsevišķi likumsargu izbraucieni uz laukiem gan jau notiek. Mūsuprāt, diemžēl satiksmes drošības kontrolētāju darbs lielos svētkos vairāk atgādina biedēšanu un „pokazuhu”. Tas gan nenozīmē, ka pie stūres drīkst sēsties ‘žvingulī’ vai uz pamatīgām paģirām, jo nevienam nav tiesību riskēt ar citu satiksmes dalībnieku drošību.