„Nacionālais braukšanas tests” noskaidros, kāds ir tipiskākais Latvijas autobraucējs

Autobracejs pie stures

Apdrošināšanas sabiedrība „BALTA” kopā ar Valsts policiju, „Drošas Braukšanas Skolu” un portālu „Delfi” ar „Nacionālā braukšanas testa” palīdzību no 22.marta līdz 19.aprīlim noskaidros, vai Latvijas autobraucēji ir „Zirgspēku pavēlnieki”, „Saprātīgi braucēji”, „Pagriezienu meistari”, „Satiksmes eksperti” vai cita tipa šoferi.

Testā tiks noteikts Latvijā biežāk sastopamais autobraucēja tips, aicinot autovadītājus uzlabot savu braukšanas kultūru, jo pēc satiksmes psihologu un auto ekspertu pieredzes* tikai 20% ceļu satiksmes negadījumu iemesls ir nekvalitatīvi, slikti aprīkoti ceļi. Toties

80% ceļu satiksmes negadījumi notiek subjektīvu faktoru iespaidā.

„Nacionālais braukšanas tests” no šodienas ir pieejams saitē www.katubrauc.lv un sociālajos tīklos Facebook.com, Twitter.com un Draugiem.lv. Tā mērķis ir noskaidrot, kādi autobraucēju tipi ir visizplatītākie Latvijā, kā arī dot iespēju katram šoferim individuāli uzzināt, vai viņš ir „Zirgspēku pavēlnieks”, „Pagriezienu meistars” vai cita tipa šoferis, liekot ikvienam aizdomāties par savu braukšanas kultūru un satiksmes drošību Latvijā. „Nacionālā braukšanas testa” kopējie rezultāti piecās sieviešu un vīriešu kategorijās ļaus noteikt Latvijā izplatītāko stiprā un daiļā dzimuma autobraucēja tipu.

„Droša braukšana un tās veicināšana Latvijā ir viena no „BALTA” prioritātēm jau vairākus gadus. Svarīgi, lai autovadītāji saredzētu iespējas pilnveidot savu braukšanas kultūru un apzinātos, ka satraucošā statistika, ar kuru vēl joprojām saskaramies, ir mūsu pašu un katra individuālā atbildība,” saka „BALTA” valdes loceklis Kristians Pudans.

Sadarbībā ar Valsts policiju notiks arī Ceļu policijas darbinieku anketēšana. „Autobraucēju uzskati par savām prasmēm ir viens viedoklis, taču šajā jautājumā pastāv vairāki aspekti. Vadoties pēc mūsu darbinieku pieredzes, akcijas laikā noskaidrosim, kādi ir autovadītāji Latvijā un vai tiešām tas, ko par sevi domā šoferi, sakrīt ar Valsts policijas redzējumu par reālo situāciju uz Latvijas ceļiem,” stāsta Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Testa rezultāti un Latvijā tipiskāko autobraucēju profili tiks prezentēti akcijas noslēgumā aprīļa beigās. „Drošas Braukšanas Skolas” pārstāvis Artūrs Priednieks atzīst: „Ieguvēji no akcijas būs visa sabiedrība un ikviens autovadītājs, jo svarīgi ir būt objektīviem un saprast savu prasmju vājās vietas.”

„Nacionālo braukšanas testu” atbalsta arī sabiedrībā zināmi cilvēki, piemēram skeletonists Martins Dukurs Kā atklāj pats sportists, viņš pēc testa rezultātiem atbilst „Zirgspēku pavēlnieka” autovadītāja tipam. Martins skaidro: „Auto vadīšanā mani piesaista nosacītā brīvība – pats varu noteikt maršrutu un darīt to, ko vēlos. Taču jāatzīst, ka paralēles starp savu meistarību auto vadīšanā un ātro sporta veidu skeletonu necenšos vilkt, jo apzinos, ka tās ir divas dažādas lietas.”

*Starptautiskais satiksmes psiholoģijas seminārs Latvijā, 2007.gada jūnijs, avots www.delfi.lv.