Nākamā gada vasarā arī Latvijā ieviesīs jau agrāk solīto kravas auto autoceļu lietošanas nodevu

32-DAF XF

Atbilstoši Eiropas parlamenta un padomes direktīvām Satiksmes ministrija (SM) ir sagatavojusi grozījumus “Autoceļu lietošanas nodevas likumā” paredzot ieviest autoceļu lietošanas nodevu par valsts galveno autoceļu lietošanu no 2014.gada 1.jūlija transportlīdzekļiem un to sastāviem, kuru pilna masa ir lielāka par 3500 kilogramiem un kuri paredzēti vai tiek izmantoti kravu autopārvadājumiem.

Otrdien, 20.augustā valdības sēdes slēgtajā daļā, lemjot par iespējām palielināt 2014.gada valsts budžeta ieņēmumus, pieņemts lēmums no nākamā gada 1.jūlija Latvijā ieviest autoceļu lietošanas nodevu.

Ar ideju par šādas nodevas ieviešanu Finanšu ministrijā bija vērsusies Satiksmes ministrija, kas aprēķinājusi, ka

nākamgad nodeva valsts budžetā ienesīs 3 miljonus latu.

2015.gadā nodevas ieņēmumi valsts budžetu papildinās ar 8 miljoniem latu, bet 2016.gadā tajā plānots iekasēt jau 11 miljonus latu.

Nodevas likmes varētu tikt aprēķinātas atkarībā no transportlīdzekļa pilnas masas, asu skaita, dzinēja ekoloģijas klases un diferencētas pēc ceļu tīkla lietošanas ilguma – 1 diena, 1 nedēļa, 1 mēnesis un 1 gads, paredzēja sākotnējais piedāvājums.

Nodevas likmju apmēri noteikti aptuveni divas reizes mazāki nekā direktīvā maksimāli pieļaujami, kā arī nepārsniedz attiecīgās likmes Lietuvas Republikā, norāda SM.