„Nissan” izstrādājis Londonas kebu

Nissan_nv200-london-taxi-2014

Kompānija “Nissan” prezentējusi kompaktvena „NV200” speciālo versiju, kas jau drīzumā dosies ielās klasisko Londonas taksometru vietā.

Šāda „Nissan Design Europe” interpretācija par Londonas kebu tēmu ir daļa no japāņu ražotāja programmas, kuras ietvaros tiek gatavoti līdzīgi piedāvājumi pasaules lielākajām pilsētām, tādām kā Barselona, Ņujorka un Tokija.

Automobiļa izskats ir veidots, ņemot vērā Londonas mēra, kā arī dažādu sabiedriskā transporta organizāciju ieteikumus. Kā redzams attēlos, tas no standarta modeļa atšķiras ar masīvu radiatora režģi un apaļiem galveno gaismu starmešiem –

šīs detaļas veidotas klasiskā taksometra stilistikā.

Un, protams, kompaktvenam uz jumta uzstādīts dzeltens plafons ar melnu uzrakstu „taxi”, ko izgaismo LED elementi.

Līdzīgi kā klasiskais taksometrs, arī „Nissan” mazbusiņš ir sagatavots atbilstoši „TfL” (organizācijas „Traffic for London”) prasībām. Viena no tām, lai salonā varētu iekļūt un brauciena laikā droši uzturēties pasažieris invalīda ratiņkrēslā. Otra – mašīnas apgriešanās rādiuss nedrīkst pārsniegt 7,6 metrus.

Nissan-London-Black-Cab-Concept-6

„Nissan” taksometra aprīkojumā ir 1,6 l benzīna dzinējs, kura vidējais degvielas patēriņš ir 7 l/100 km, bet jau 2015. gadā japāņi sola britu metropoles taksometru parku papildināt arī elektriskās piedziņas automobiļiem.

„Nissan” Londonas taksometru sērijveida izgatavošana tiks uzsākta šā gada decembrī. Zināms, ka viena automobiļa cena būs aptuveni 30 000 Sterliņu mārciņu.

 

Birkas: